11.10.2024 r.
Niebawem rozpocznie pracę KOMITET REWITALIZACJI MIASTA KĘDZIERZYN-KOŹLE, do którego powołani zostali m.in. przedstawiciele: mieszkańców podobszaru rewitalizacji Koźle oraz mieszkańców spoza obszaru rewitalizacji, przedstawiciele organizacji pozarządowych, podmiotów zarządzających nieruchomościami a także przedstawiciele Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle, Miejskiej Rady Seniorów oraz Młodzieżowej Rady Miasta (pełny skład w zarządzeniu). Rolą Członków Komitetu będzie opiniowanie prowadzonego przez gminę proces rewitalizacji a także doradzanie Prezydentowi Miasta w tym zakresie. W wybranym składzie komitet pracował będzie przez najbliższe dwa lata. Serdecznie gratulujemy Członkom Komitetu i dziękujemy za zaangażowanie na rzecz poprawy życia mieszkańców obszaru rewitalizacji.
04.10.2024 r.
Zarząd Województwa Opolskiego jako Instytucja Zarządzająca programem regionalnym FEO 2021 – 2027 w dniu 1 października 2024 r. Uchwałą nr 1069/2024 dokonał zmiany zapisów Regulaminu wyboru projektów do działania 10.2 Rewitalizacja na obszarach miejskich. W ramach wprowadzonych zmian wydłużeniu uległ termin naboru do 9 stycznia 2025 r. Regulamin naboru dostępny na stronie: https://rpo.opolskie.pl/?p=54184
02.09.2024 r.
W Komitecie Rewitalizacji zostały jeszcze wolne miejsca. W związku z powyższym w tym tygodniu rozpocznie się nabór uzupełniający. Od 4 września do 12 września 2024 r. przyjmowane będą zgłoszenia osób zainteresowanych udziałem w pracach Komitetu Rewitalizacji Miasta Kędzierzyn-Koźle.
Serdecznie zapraszamy przede wszystkim: mieszkańców obszaru rewitalizacji (OR) CENTRUM oraz mieszkańców spoza OR zainteresowanych jego rozwojem Zachęcamy również przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, przedsiębiorców działających na terenie miasta, a także zarządców nieruchomości, właścicieli i użytkowników nieruchomości położonych na obszarze rewitalizacji, do włączenia się w prace powoływanego po raz pierwszy w naszym mieście Komitetu Rewitalizacji.
Zgodnie z przyjętym Regulaminem, Członkowie Komitetu zbierać się będą na spotkaniach nie rzadziej niż dwa razy w roku i omawiać tematy związane z prowadzeniem rewitalizacji na podobszarach Centrum, Koźle i Koźle-Koszary. Szczególnie ważne będą wypracowane stanowiska i rekomendacje w sprawach przygotowania, prowadzenia i oceny rewitalizacji. Funkcja Członka Komitetu pełniona będzie nieodpłatnie.
Niezbędne informacje dot. prowadzonego naboru uzupełniającego znajdą Państwo poniżej:
01.08.2024 r.
Wnioskodawcy, którzy wprowadzili swoje pomysły do „Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Kędzierzyn-Koźle do 2030 roku" mają możliwość ubiegać się o pozyskanie funduszy zewnętrznych na ich realizację. Trwa nabór ogłoszony przez Instytucję Zarządzającą programem Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027 w ramach działania 10.2 Rewitalizacja na obszarach miejskich.
Termin składania wniosków konkursowych upływa: 28 października 2024 r., a rozstrzygniecie przewidziane jest na maj 2025 r. Niezbędne informacje o naborze znajdują się na stronie: https://rpo.opolskie.pl/?p=54184
25.06.2024 r.
Od 1 do 22 lipca 2024 r. przyjmowane będą zgłoszenia osób zainteresowanych udziałem w pracach Komitetu Rewitalizacji Miasta Kędzierzyn-Koźle.
Serdecznie zapraszamy mieszkańców obszaru rewitalizacji (OR) oraz mieszkańców spoza OR zainteresowanych jego rozwojem, jak również przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, przedsiębiorców działających na terenie miasta, a także zarządców nieruchomości, właścicieli i użytkowników nieruchomości położonych na OR, do udziału w pracach Komitetu.
Zgodnie z przyjętym Regulaminem, Członkowie Komitetu zbierać się będą na spotkaniach nie rzadziej niż dwa razy w roku i omawiać tematy związane z prowadzeniem rewitalizacji na podobszarach Centrum, Koźle i Koźle-Koszary. Szczególnie ważne będą wypracowane stanowiska i rekomendacje w sprawach przygotowania, prowadzenia i oceny rewitalizacji. Funkcja Członka Komitetu pełniona będzie nieodpłatnie.
Niezbędne informacje dot. prowadzonego naboru znajdą Państwo poniżej:
27.03.2024 r.
Rada Miast Kędzierzyna-Koźle podjęła uchwałę, która reguluje działanie Komitetu Rewitalizacji. W skład komitetu wejdzie 21 osób będących przedstawicielami mieszkańców, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, właścicieli i użytkowników nieruchomości znajdujących się na obszarze rewitalizacji a także przedstawiciele Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle, Młodzieżowej Rady Miasta i Rady Seniorów. Do tego grona dołączą pracownicy jednostek administracyjnych gminy. Rolą Komitetu jest wsparcie procesu przemian na obszarze rewitalizacji m.in. poprzez opiniowanie przedstawianych rozwiązań.
20.02.2024 r.
W minionym tygodniu zakończyły się konsultacje społeczne przygotowanego projektu uchwały Rady Miasta określającego sposób wyboru członków oraz zasady pracy Komitetu Rewitalizacji. Zachęcamy do zapoznania się z raportem podsumowującym konsultacje.
9.02.2024 r.
Z przyjemnością informujemy, że Zarząd Województwa Opolskiego uchwałą nr 11544/2024 z dnia 5 lutego 2024 r. pozytywnie ocenił „Gminny Program Rewitalizacji Miasta Kędzierzyn-Koźle do 2030 roku”, tym samym dokument znalazł się na „Liście pozytywnie zaopiniowanych programów rewitalizacji w województwie opolskim”.
Powyższe pozwala wnioskodawcom pomysłów wpisanych do GPR-u, ubiegać się o środki unijne na ich realizację. Pierwszy nabór na działania w priorytecie 10.2 Rewitalizacja na obszarach miejskich w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027, zaplanowany jest na czerwiec. Szczegółowe zasady ubiegania się o dofinansowanie, określone zostaną w regulaminie konkursu, przygotowywanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.
Pełna lista obowiązujących dokumentów GPR dostępna na stronie https://rpo.opolskie.pl/?p=49084
08.01.2024
Od 8 stycznia do 12 lutego trwać będą konsultacje społeczne projektu Uchwały Rady Miasta, regulującej zasady działania Komitetu Rewitalizacji oraz zasady naboru do tego Komitetu. Szczegóły dotyczące form konsultacji oraz sposobów wnoszenia uwag określa Zarządzenie Nr 2950/SRP/2023 Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle z dnia 22 grudnia 2023, opublikowane we wcześniejszej wiadomości.
Dokumenty będące przedmiotem konsultacji:
W następnym etapie prac, tj. po zakończeniu konsultacji i podjęciu uchwały, przeprowadzony zostanie otwarty nabór na członków Komitetu Rewitalizacji. Do uczestnictwa w pracach Komitetu powołani zostaną wówczas zainteresowani tematem mieszkańcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz pozostali interesariusze.
Członkowie Komitetu będą kluczowym partnerem w monitorowaniu realizacji uchwalonego niedawno Gminnego Programu Rewitalizacji Kędzierzyna-Koźla. Komitet tworzy będą forum współpracy i dialogu w zakresie rewitalizacji pomiędzy grupami, które reprezentują, a organami gminy. Komitet będzie także podmiotem opiniodawczo-doradczym Prezydenta Miasta. Powołanie Komitetu jest obowiązkiem ustawowym gminy.
27.12.2023
W najbliższym czasie, tj. od 8 stycznia 2024 roku do 12 lutego 2024 roku przyjmowane będą uwagi, opinie i wnioski do projektu uchwały Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz działania Komitetu Rewitalizacji Miasta Kędzierzyn-Koźle.
Powoływany do życia Komitet Rewitalizacji pełnić będzie m.in. funkcję opiniodawczo-doradczą Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle, a także stanowić będzie forum współpracy i dialogu interesariuszy rewitalizacji z organami Miasta. Potrzeba jego utworzenia wynika wprost z ustawy o rewitalizacji z dnia 9 października 2015 r.
Konsultacje prowadzone będą od 8 stycznia 2024 roku do 12 lutego 2024 roku w niżej wymienionych formach:
Projekt uchwały Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz działania Komitetu Rewitalizacji Miasta Kędzierzyn-Koźle, a także formularz uwag oraz ankieta on-line udostępnione zostaną w formie:
Sposób przeprowadzenia konsultacji reguluje:
ZARZĄDZENIE NR 2950/SRP/2023 PREZYDENTA MIASTA KĘDZIERZYN-KOŹLE z dnia 22 grudnia 2023 roku w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu uchwały Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle
w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz działania Komitetu Rewitalizacji Miasta Kędzierzyn-Koźle.
Ponadto załącza się:
Prosimy pamiętać, iż nie będą rozpatrywane uwagi, opinie i wnioski z datą wpływu przed 8 stycznia 2024 roku oraz po 12 lutego 2024 roku.
8.12.2023 r.
Na listopadowej sesji Rada Miasta Kędzierzyn-Koźle podjęła Uchwałę nr LXIV/748/23 w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Kędzierzyn-Koźle do 2030 r. Dokument został przyjęty w formie wypracowanej w trakcie konsultacji społecznych i opiniowania przez właściwe instytucje. Zachęcamy do zapoznania się z jego pełnym brzmieniem lub streszczeniem, przedstawiającym najistotniejsze zagadnienia
Dokument został przekazany już Zarządowi Województwa Opolskiego z wnioskiem o wpisanie go na listę pozytywnie zatwierdzonych programów rewitalizacji na terenie województwa opolskiego
06.11.2023 r.
Konsultacje społeczne i opiniowanie projektu dokumentu dobiegło końca. Dziękujemy Państwu za podzielenie się z nami swoimi uwagami. Zachęcamy do zapoznania się z „Informacją podsumowującą prowadzone konsultacje” a także z projektem dokumentu GPR, który uwzględnia wprowadzone zmiany.
15.09.2023 r.
Szanowni Państwo, poniżej przedstawiamy projekt gminnego programu rewitalizacji wraz z dokumentami pomocniczymi. Zachęcamy do zapoznania się
z nimi i wyrażenia swojej opinii do 16 października 2023 r. Przygotowaliśmy także krótką ankietę, która pozwoli nam poznać Państwa zdanie na takie tematy jak m.in: planowane przez gminę zadania rewitalizacyjne oraz organizacja Komitetu Rewitalizacji. Zachęcamy do jej wypełnienia.
Sposób i formy zgłaszania uwag zostały opisane w Obwieszczeniu Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle z dnia 6 września 2023 r. (szczegółowa informacja poniżej)
8.09.2023 r.
Już wkrótce, bo od 16 września aż do 16 października 2023 r. przyjmowane będą uwagi, opinie i wnioski do projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Kędzierzyn-Koźle do 2030 roku. Będą je mogli Państwo składać na wiele różnych sposobów.
Konsultacje prowadzone będą w niżej wymienionych formach:
1) zbieranie uwag za pośrednictwem przygotowanego formularza w postaci:
a) elektronicznej (przekazanych na adres: rewitalizacja@kedzierzynkozle.pl bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym),
b) papierowej (osobiście lub listownie na adres: Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle, ul. G. Piramowicza 32, 47-200 Kędzierzyn-Koźle, Wydział Strategii, Rozwoju i Środków Pomocowych – pok. 411);
2) zbieranie uwag w formie ustnej, zgłaszanych:
a) telefonicznie pod numerem (77) 40 50 363, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00,
b) w punktach informacyjno-konsultacyjnych, które uruchomione zostaną:
3) ankiety elektronicznej uzupełnianej on-line dostępnej na stronie https://bip.kedzierzynkozle.pl/ w zakładce Urząd Miasta / Konsultacje z mieszkańcami / Konsultacje z mieszkańcami - 2023 r. w Biuletynie Informacji Publicznej https://bip.kedzierzynkozle.pl/artykuly/1523/konsultacje-2023-r oraz na stronie internetowej miasta https://www.kedzierzynkozle.pl/pl/strona/gminny-program-rewitalizacji-miasta-kedzierzyna-kozle-w-toku-opracowania
Złożone w terminie uwagi, opinie i wnioski zostaną rozpatrzone przez Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle. Sposób przeprowadzenia konsultacji regulują:
Uwaga: Konsultowany projekt GPR wraz z załącznikiem mapowym oraz Prognozą oddziaływania na środowisko a także formularz uwag oraz ankieta zostaną udostępnione elektronicznie na stronie najpóźniej w dniu rozpoczęcia konsultacji
W terminie wyznaczonych konsultacji społecznych istnieje także możliwość zapoznania się z ww. dokumentami w Urzędzie Miasta Kędzierzyn-Koźle, ul. G. Piramowicza 32, 47-200 Kędzierzyn-Koźle, Wydział Strategii, Rozwoju i Środków Pomocowych – pok. 411
Prosimy pamiętać, iż nie będą rozpatrywane uwagi, opinie i wnioski:
* Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle informuje, że przetwarzanie Państwa danych osobowych odbywa się zgodnie z przepisami ogólnego rozporządzenia o ochronie danych – RODO (Dz. U. UE. L z 2016 r. Nr 119, str. 1). Szczegółowe informacje o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych oraz o przysługujących Państwu prawach z tym związanych znajdują się na formularzu uwag.
26.07.2023
Czy Kędzierzyn-Koźle jest miastem sprzyjającym osobom o szczególnych potrzebach? Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy spotkania „Dostępny Kędzierzyn-Koźle". Jak zawsze bardzo dziękujemy mieszkańcom, którzy zechcieli przyjąć zaproszenie i podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Zainteresowanych przebiegiem spotkania, zachęcamy do zapoznania się
z przygotowanym materiałem.
30.06.2023 r.
W dniu 29 i 30 maja oraz 5 czerwca 2023r. odbyły się spacery studyjne po Kłodnicy, Stary Mieście, Śródmieściu i Pogorzelcu. Uczestnikom tej formy konsultacji bardzo dziękujemy. Wszystkich zainteresowanych przebiegiem spacerów oraz ciekawostkami odkrytymi na trasie, zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym materiałem.
16.06.2023 r.
PREZYDENT MIASTA KĘDZIERZYN-KOŹLE zaprasza osoby z problemem niepełnosprawności i ograniczeniami utrudniającymi codzienne życie na spotkanie, którego celem jest rozmowa o dostępności architektonicznej, komunikacyjno-informacyjnej oraz cyfrowej naszego miasta. Spotkanie odbędzie się 26.06.2023 r. (poniedziałek) o godz. 11:00, w siedzibie Fundacji Różnosprawni przy ul. Piastowskiej 51, z udziałem tłumacza języka migowego.
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, osoby zainteresowane proszone są o potwierdzenie udziału mailowo na adres: rewitalizacja@kedzierzynkozle.pl lub telefonicznie (077) 40 50 363.
Dodatkowe informacje w załączonym obwieszczeniu.
19.05.2023 r. / 26.05.2023r.
PREZYDENT MIASTA KĘDZIERZYN-KOŹLE zaprasza serdecznie do udziału w spacerach studyjnych.Pierwszy ze spacerów zaplanowany jest 29 maja (poniedziałek) na os. Kłodnica. Rozpocznie się on o godz. 16:30 przy stadionie sportowym na ul. Sportowej. Długość trasy liczy ok. 2,5 km, przewidywany czas spaceru ok. 1,5-2 godz. Kolejny spacer już 30 maja (wtorek) na os. Stare Miasto. Tym razem widzimy się o godz. 16:30 przy kompleksie sportowym „Orlik” na ul. Skarbowej. Trasa liczy ok. 2 km, zaś przewidywany czas spaceru to ok. 1,5 do 2 godz.
PREZYDENT MIASTA KĘDZIERZYN- KOŹLE zaprasza także na podobszar rewitalizacji CENTRUM. Spacer rozpoczniemy 5 czerwca o godz. 16:30 przy szpitalu na ul. Judyma. Trasa liczy ok. 2 km, zaś przewidywany czas spaceru to ok. 1,5 do 2 godz. Do zobaczenia.
źródło: https://pl.mapy.cz/
27.04.2023 r.
Po marcowych warsztatach, które pozwoliły wypracować wizję przemian oraz cele i kierunki rozwoju podobszarów KOŹLE, CENTRUM oraz KOŹLE KOSZARY, nadszedł czas na zgłaszanie projektów rewitalizacyjnych. Zapraszamy instytucje publiczne, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe a także Mieszkańców i wszystkich interesariuszy obszaru rewitalizacji do:
- podzielenia się opinią, co warto zrobić na wyznaczonych podobszarach,
- zgłaszania własnych propozycji przedsięwzięć rewitalizacyjnych, które chcą Państwo prowadzić na wyznaczonych podobszarach rewitalizacji.
Przypominamy, że ujęcie zgłoszonego przedsięwzięcia w Gminnym Programu Rewitalizacji, stwarza podmiotowi zainteresowanemu możliwość jego dofinansowania ze środków zewnętrznych, np. z programu operacyjnego Fundusze Europejskie dla Opolszczyzny 2021-2027.
Czekamy na Państwa zgłoszenia elektroniczne (na adres: rewitalizacja@kedzierzynkozle.pl) lub pisemne (Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle, Wydział SRP, ul. G. Piramowicza 32, 47-200 Kędzierzyn-Koźle), przygotowane na formularzu „Karta przedsięwzięcia rewitalizacyjnego”. Termin składania projektów od 5 maja do 29 maja 2023 r. Materiały, które mogą być Państwu pomocne dostępne są poniżej:
Aby rewitalizacja przyniosła efekty konieczne jest działanie wielu podmiotów. Wierzymy, że zgłoszone przedsięwzięcia przyczynią się do aktywizacji mieszkańców tego obszaru, a także poprawią warunki gospodarcze, środowiskowe, infrastrukturalne i techniczne. Liczymy na Państwa zaangażowanie i włączenie się ze swoimi pomysłami w prace gminy. Zachęcamy do współtworzenia Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Kędzierzyn-Koźle do 2030 r.
Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Strategii, Rozwoju i Środków Pomocowych Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle pod numerem telefonu 77 40 50 363.
18.04.2023 r.
W dniu 28 oraz 30 marca 2023r. w dwóch punktach miasta, prowadzone były warsztaty rewitalizacyjne. Zainteresowanie tym tematem przełożyło się na wysoką frekwencję uczestników, którzy chętnie dzielili się swoimi opiniami. Przebieg warsztatów zebrano w informacji podsumowującej. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem.
06.04.2023 r.
Za nami dwa warsztaty i spotkanie on-line, w czasie których nakreślono kierunek pożądanych zmian i oczekiwanych przemian na obszarze rewitalizacji. Wysoka frekwencja i duża aktywność uczestników potwierdziła, że temat jest ważny z punktu widzenia lokalnej społeczności. Organizatorzy dziękują, przybyłym tak licznie na oba spotkania mieszkańcom z oraz spoza obszaru rewitalizacji, przedsiębiorcom, przedstawicielom trzeciego sektora, wspólnot mieszkaniowych, zarządcom nieruchomości a także właścicielom i użytkownikom nieruchomości położonych na podobszarach Koźle, Centrum a także Koźle Koszary. W warsztatach wzięli udział również radni Młodzieżowej Rady Miasta, Rady Seniorów, członkowie Rad Osiedli oraz przedstawiciele samorządu terytorialnego i jednostek organizacyjnych. Szeroki przekrój interesariuszy umożliwił skuteczne poszukiwanie odpowiedzi na m.in. takie pytania jak „co przestać robić ?”, „jakich działań realizować więcej ?”, „co wprowadzić nowego ?” w zakresie pomocy społecznej, aktywności obywatelskiej, środowiska, gospodarki, mieszkalnictwa i dziedzictwa kulturowego. Kolejnym etapem tworzenia Gminnego Programu Rewitalizacji będzie nabór Kart przedsięwzięć a także spacery studyjne, do uczestnictwa w których już teraz gorąco zachęcamy. Szczegóły niebawem.
23.03.2023 r.
W dniu 24 lutego, w jedenastu punktach miasta, prowadzone było badanie ankietowe w formie sondażu ulicznego. Dziękujemy mieszkańcom, którzy przystanęli na chwilę, aby porozmawiać z naszymi ankieterami. Wyniki rozmów zebrano w informacji podsumowującej, zachęcamy do zapoznania się z materiałem.
20.03.2023
Już w przyszłym tygodniu zapraszamy serdecznie: Mieszkańców obszaru rewitalizacji, Właścicieli i Użytkowników nieruchomości tu położonych, Przedstawicieli wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, Przedsiębiorców prowadzących lub planujących prowadzić działalność gospodarczą na obszarze rewitalizacji, Przedstawicieli organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i innych podmiotów już prowadzących lub dopiero planujących rozpocząć działalność społeczną, środowiskową, kulturalną, sportową oraz inne inicjatywy na ww. obszarze, Przedstawicieli organów władzy publicznej, samorządu terytorialnego i ich jednostek organizacyjnych a także Przedstawicieli podmiotów realizujących uprawnienia Skarbu Państwa na obszarze rewitalizacji, jak również Przedstawicieli organów doradczych i konsultacyjnych gminy i Mieszkańców miasta spoza obszaru rewitalizacji, zainteresowanych tą tematyką.
Przygotowujemy dla Państwa warsztaty, których celem jest zaprezentowanie zidentyfikowanych już problemów i potencjałów obszaru rewitalizacji, a także wypracowanie wizji tego obszaru po zakończeniu procesu rewitalizacji. Wspólnie opracujemy cele, które chcielibyśmy osiągnąć i kierunki działań, które przyczynią się do ożywienia ww. podobszarów.
Widzimy się zatem:
Aby móc zapewnić odpowiednie warunki techniczno-organizacyjne pracy, zachęcam do zgłoszenia swojego udziału telefonicznie pod numerem (077) 40 50 363 lub mailowo: rewitalizacja@kedzierzynkozle.pl. Pracownicy Wydziału Strategii, Rozwoju i Środków Pomocowych pozostają do Państwa dyspozycji.
15.02.2023 r.
Już w piątek, 24 lutego na wybranych ulicach miasta pracę rozpoczną ankieterzy, którzy zapytają Państwa o oczekiwania, potrzeby, opinie związane z budynkami i terenami zlokalizowanymi na obszarze rewitalizacji. Jeżeli nie dane będzie Państwu podzielić się spostrzeżeniami, nic straconego. W przygotowaniu są również warsztaty rewitalizacyjne, spacery studyjne oraz inne formy udziału w pracach nad Gminnym Programem Rewitalizacji, do których możecie się Państwo przyłączyć. Pomocą służą także pracownicy Wydziału Strategii, Rozwoju i Środków Pomocowych. Szczegóły dotyczące badania ankietowego w załączonym ogłoszeniu
5.01.2023 r.
Współpraca z Narodowym Instytutem Dziedzictwa zaowocowała publikacją pn. „Portret Miasta Portu. Niematerialne Dziedzictwo Kędzierzyn-Koźle”. Eksperci instytutu badali, jakie tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie są częścią dziedzictwa niematerialnego naszego miasta. Czy udało im się dotrzeć do wszystkich miejscowych zwyczajów? Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z opracowaniem.
23.12.2022 r.
Już teraz mieszkańcy miasta i pozostali interesariusze mogą wygodnie sprawdzić, które z nieruchomość zostaną objęte przygotowywanym gminnym programem rewitalizacji. Wystarczy wejść na miejski Portal mapowy, dla przejrzystości odznaczyć „MPZP” i włączyć „OBSZAR REWITALIZACJI” (niebieski kafel po prawej stronie). Na mapce pojawią się wówczas trzy podobszary: Koźle Koszary, Koźle oraz Centrum, dla których rozpoczęto opracowanie programów naprawczo-rozwojowych.
22.12.2022 r.
W toku prac nad programem rewitalizacji zaszła konieczność poprawienia mapek prezentujących obszar zdegradowany (OZ) i obszar rewitalizacji (OR). Obowiązującym aktem prawnym jest Uchwała LIII/626/22 Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle z dnia 20.12.2022 zmieniająca uchwałę w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji. Wytyczony obszar nie uległ zmianie a podjęta uchwała poprawiła jedynie czytelność map przedstawiających ten obszar.
9.12.2022 r.
W ostatnim tygodniu listopada Rada Miasta podjęła Uchwałę Nr LII/606/22 w sprawie przystąpienia do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Kędzierzyn-Koźle do 2030 roku. Poniżej obwieszczenie Prezydenta Miasta dotyczące podjętej uchwały.
28.10.2022 r.
W dniu wczorajszym Rada Miasta podjęła Uchwałę Nr LI/596/22 w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji w Kędzierzynie-Koźlu. Obszar rewitalizacji obejmuje trzy podobszary: KOŹLE, CENTRUM oraz KOŹLE KOSZARY (wg punktów adresowych jak przedstawiono poniżej). Dla terenów tych opracowany zostanie Gminny Program Rewitalizacji Miasta Kędzierzyn-Koźle do 2030 roku. Podjęta uchwała daje Gminie prawo pierwokupu wszystkich nieruchomości znajdujących się na tym obszarze.
PODOBSZAR KOŹLE, obejmujący punkty adresowe: |
||
Stare Miasto |
|
|
Kłodnica Zachód |
|
|
PODOBSZAR CENTRUM, obejmujący punkty adresowe: |
||
Pogorzelec Wschód |
(numer nieparzyste).
|
|
Śródmieście Południe |
|
|
PODOBSZAR KOŹLE KOSZARY, obejmujący punkty adresowe: |
|
Koźle Koszary |
|
25.10.2022 r.
W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Miasta, których tematem był zasięg obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji. W minionym czasie próbowaliśmy zasięgnąć wiedzy, czy wyznaczone obszary w opinii mieszkańców są terenami gdzie należy prowadzić działania rewitalizacyjne, czy wymagają interwencji, czy są one istotne dla rozwoju miasta ? Dziękujemy tym z Państwa, który przyszli na zorganizowane w tym celu spotkania, dziękujemy za przekazane uwagi i opinie. Na zakończenie procesu konsultacji przedstawiamy INFORMACJĘ PODSUMOWUJĄCĄ (raport z konsultacji społecznych), zachęcamy do zapoznania się z materiałem.
Ale to nie koniec. Cały czas można włączyć się w proces planowania rewitalizacji w mieście.
Po rozpoczęciu prac nad Gminnym Programem Rewitalizacji przewidujemy organizację: badania ankietowego, warsztatów stacjonarnych, spacerów studyjnych po obszarze rewitalizacji, uruchomienie punktu konsultacyjnego zbierania uwag ustnych a także tradycyjne zbieranie opinii mieszkańców w formie papierowej i elektronicznej. Mamy nadzieję, że tak różnorodny wachlarz form konsultacji stworzy forum konstruktywnej współpracy i dialogu pomiędzy osobami zainteresowanymi tym tematem.
12.09.2022 r.
W ostatnich miesiącach prowadzone były badania sytuacji społecznej, gospodarczej, środowiskowej, przestrzenno-funkcjonalnej i technicznej obejmujące obszar całego miasta. Ich wyniki zostały zawarte w „Diagnozie delimitacyjnej służącej wyznaczeniu obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji w Kędzierzynie-Koźlu”. Materiał ten posłużył wyznaczeniu obszarów o szczególnym natężeniu problemów.
Oddajemy w Państwa ręce do konsultacji projekt uchwały, który wskazuje obszary borykające się z największą liczbą problemów i na których w najbliższych latach prowadzone będą działania rewitalizacyjne. Wśród nich znalazły się: os. Stare Miasto, zachodnia część os. Kłodnica, wschodnia część os. Pogorzelec, oraz południowa część os. Śródmieście jak również teren po byłych koszarach wojskowych przy ul. Synów Pułku.
Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z załączonymi poniżej dokumentami. Zachęcamy do wnoszenia uwag za pomocą załączonego „Formularza uwag i opinii” w terminie od 19 września do 18 października 2022. Wyniki prowadzonych konsultacji zostaną opublikowane do 30 dni po ich zakończeniu w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) oraz na stronie www.kedzierzynkozle.pl
Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas oraz Państwa opinie.