Biuletyn Informacji Publicznej

Medale Mistrzostw Polski dla pływaków z Kędzierzyna-Koźla

09.07.24

Zawodnicy Swim Team MOSiR wstrzelili się z formą na najważniejszą imprezę w sezonie. 16 finałów i aż 5 medali - to dorobek wspaniałej siódemki pływaków z Kędzierzyna-Koźla podczas Mistrzostw Polski Juniorów.

Co ciekawe zawody rozgrywane były w dwóch oddalonych od siebie o 250 kilometrów miastach. 14-latkowie startowali w Ostrowcu Świętokrzyskim, natomiast 15-latkowie ścigali się w basenie w Oświęcimiu. Rywalizacja była ogromna, bo na obu imprezach do wody wskoczyło 1157 zawodników reprezentujących blisko 200 klubów z całego kraju.

Ogromna konkurencja nie zrobiła jednak wrażenia na Izabeli Gacy. 14-latka zdobyła tytuł podwójnego mistrza Polski na dystansach 100 i 200 metrów i dodała do tego jeszcze srebro na 50 metrów - wszystko stylem grzbietowym.  Jej rówieśniczka Olga Matyjasek zajęła z kolei trzecie miejsce na 200 metrów stylem zmiennym. Brązowym krążkiem może pochwalić się także 15-letnia Lena Kużaj, która wywalczyła go na dystansie 200 metrów stylem motylkowym.

W drużynie Swim Team MOSiR pływali także Diana Emerling, Mateusz Kuterski, Michał Steier i Oskar Tymoczko. Trenerem naszej kadry jest Ewelina Deneka.