Biuletyn Informacji Publicznej

Mastersi z Kędzierzyna-Koźla z medalami Mistrzostw Polski

12.07.24

Włocławek był gospodarzem 34. Mistrzostwa Polski Masters w Lekkoatletyce. W zawodach wzięło udział ponad pół tysiąca doświadczonych sportowców. Wśród nich nie zabrakło reprezentantów Kędzierzyna-Koźla. Nasi weterani przywieźli aż 7 medali: cztery złota, jedno srebro i dwa brązy.

Henryk Szymura był najlepszy w biegu na 100 metrów oraz w swojej koronnej konkurencji, czyli w biegu przez płotki na dystansie 80 metrów. Jego czas 13.34 sekundy jest aktualnie najlepszym tegorocznym wynikiem na świecie w kategorii wiekowej +70.

Oprócz niego świetnie zaprezentowali się także inni mastersi z naszego miasta. Tadeusz Rojewski (kat. 75+) zdobył złoty medal w biegu na 800 metrów oraz srebro w biegu na 1500 metrów. Witold Lipowski (kat. 65+) zwyciężył w rzucie młotem, Mariusz Gałązka (kat. 35+) debiutując w najmłodszej kategorii, wywalczył brązowy krążek w pchnięciu kulą, natomiast Mieczysław Majer (kat. 70+) na dystansie 800 metrów wybiegał trzecią pozycję na podium.