Nasi sportowcy trzymali kurs na sukces! Podczas 7. Mistrzostw Polski na Ergometrach Kajakowych w Poznaniu reprezentanci Wodniackiego Klubu Sportowego AQUA Active Kędzierzyn-Koźle wywalczyli 5 medali. Ten wspaniały rezultat przełożył się na wysokie 8. miejsce w klasyfikacji generalnej skupiającej 40 drużyn.
Z medalem do domu wróciła m.in. Tessa Catovic, która zajęła 2. miejsce w konkurencji K1 młodziczek. Po srebro sięgnęli także Dorota Goliat w K1 juniorek młodszych, Rafał Kulak w C1 juniorów młodszych i Katarzyna Wiechowska w K1 kobiet masters. Brązowy krążek zawisł na szyi Kamili Chałat w K1 juniorek młodszych. Tuż za podium uplasowali się także Wojciech Kulak (4 miejsce w C1 młodzików) oraz Krzysztof Chałat (8 miejsce w K1 mężczyzn masters).
Kolejne starty planowane są w kwietniu. Klub już teraz rozpoczyna przygotowania do następnych wyzwań i walki o następne sportowe sukcesy. Szkolenie dzieci i młodzieży jest współfinansowane ze środków Gminy Kędzierzyn-Koźle.