Biuletyn Informacji Publicznej Projekty dofinansowane

Dziś znikną gimnazja

26.01.17

A dokładniej rozpocznie się proces ich wygaszania i likwidacji. Zgodnie z rozwiązaniami przyjętymi przez parlament gmina Kędzierzyn-Koźle musi dostosować swoją sieć szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. W ciągu dwóch lat miejskie gimnazja znikną, a szkoły podstawowe zostaną wydłużone do ośmioletnich. Początek obrad o godz. 14.

Podczas dzisiejszej sesji miejscy radni będą też głosować nad projektem uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej samorządowi województwa na odszkodowania za planowane do zajęcia grunty pod inwestycję pn. „Budowa, rozbudowa wału przeciwpowodziowego rzeki Odry przy miejskiej oczyszczalni ścieków w miejscowości Kędzierzyn Koźle, woj. opolskie”. Zdecydują też, czy miasto będzie mogło sprzedać nieruchomość zabudowaną przy ul. Nowowiejskiej 8 w Lenartowicach.

Rajcy przedyskutują również wystosowanie apelu do premiera o zmianę rozporządzeń do Prawa ochrony środowiska, Kodeksu pracy, ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz ustalenia zaostrzonych norm w zakresie przeładunku paliw płynnych. Przewodniczący komisji rewizyjnej Ryszard Masalski złoży też sprawozdanie z jej działalności w 2016 roku.

Link do transmisji obrad rady miasta znajdziecie tutaj:
http://bip.kedzierzynkozle.pl/artykuly/52/transmisje-sesji-rady-miasta-kedzierzyn-kozle

Do pobrania: 
Show settle the matter panel
Show Facebook panel
Show YouTube panel
Show Instagram panel