Biuletyn Informacji Publicznej

Mocno zapukali do czołówki

18.12.

Mimo wszelkich utrudnień wynikających z pandemii trenerzy Bogdan Stańczyk i Jędrzej Janyk doskonale przygotowali swoich zawodników. Młoda drużyna MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle nie przestraszyła się całej krajowej czołówki i z XI Zimowych Mistrzostw Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym w Szczecinie przywiozła aż 12 medali – złoto, cztery srebra i siedem brązów.

W imprezie punktowali wszyscy zawodnicy, co przełożyło się na trzecie miejsce żeńskiej drużyny w Polsce. Mężczyźni zajęli w klasyfikacji generalnej siódmą lokatę, a cała drużyna z Kędzierzyna-Koźla uplasowała się na wysokiej piątej.

Na najwyższym stopniu podium jako jedyny stanął Maksymilian Topolnicki, który zdobył tytuł mistrza Polski w konkurencji 100 m ratowanie kombinowane, a także wicemistrza Polski w konkurencji 100 m z przeszkodami. Dobre wyniki w pozostałych startach dały mu łącznie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej juniorów młodszych.

Mnóstwo radości swoim opiekunom i sobie sprawiła Agata Breitkopf, w kategorii juniorek młodszych również druga. Na jej szyi zawisło aż osiem medali - indywidualnie za dwa wicemistrzostwa kraju w konkurencjach 100 m ratowanie kombinowane i 100 m ratowanie manekina w płetwach oraz trzy brązy w konkurencjach 100 m ratowanie z pasem, 100 m z przeszkodami, 50 m ratowanie manekina oraz trzy brązy za starty w sztafetach.

Wicemistrzynią w konkurencji 100 m z przeszkodami została Jadwiga Burzyńska, a brąz w konkurencji 200 m z przeszkodami przypadł Paulinie Budzińskiej. Trzy brązowe medale w sztafetach: 4 x 50 m z przeszkodami, 4x 25 m holowanie manekina, 4 x 50 m z pasem ratowniczym w kategorii open zdobyły nasze ratowniczki w składzie: Agata Breitkopf, Jadwiga Burzyńska, Paulina Budzińska, Joanna Czok, Paulina Reszczyńska.

Wyjazd woprowców na zawody wsparła finansowo gmina Kędzierzyn-Koźle.