Biuletyn Informacji Publicznej

Nasi ratownicy wodni ponownie w czołówce

11.05.
Reprezentacja MUKS WOPR

Przerwa od zawodów nie wpłynęła na świetną formę zawodników z Kędzierzyna-Koźla. Młodzi sportowcy z MUKS WOPR doskonale zaprezentowali się podczas Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym. Z Katowic przywieźli aż 16 medali.

W zmaganiach rywalizowało 160 młodych pływaków z 13 klubów. Nasi reprezentanci wywalczyli aż 5 złotych, 7 srebrnych i 4 brązowe krążki. Szczególne wrażenie robią osiągnięcia Maksymiliana Topolnickiego, który kilkukrotnie stawał na podium. Jego łupem padły 3 złote i 1 srebrny medal, co zapewniło mu pierwsze miejsce w  klasyfikacji generalnej w kategorii junior młodszy.

Wśród kolejnych medalistów znaleźli się m.in Joanna Czok, Paulina Budzińska, Paulina Reszczyńska oraz Karol Rekowski, który pobił rekord Polski w konkurencji 100 m z przeszkodami. Wszyscy zawodnicy poprawili swoje wyniki życiowe. Nasi pływacy wygrali również klasyfikację medalową w kategorii junior młodszy, zajęli trzecie miejsca w kategorii junior i młodzik oraz piąte miejsce w kategorii open.

Wyjazd na zawody możliwy był dzięki finansowemu wsparciu Gminy Kędzierzyn Koźle.