Biuletyn Informacji Publicznej

Podium jest nasze!

31.03.

Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla trzymają poziom bez względu na wiek. Ostatnio nasze drużyny młodzieżowe świętowały wiele sukcesów. Prym wśród nich wiodą reprezentacje szkół podstawowych numer 11 i 19, które okazały się najlepsze w całym regionie.

W mistrzostwach województwa opolskiego siatkarskich czwórek młodzi siatkarze z Kędzierzyna-Koźla zdominowali podium. Drużyna PSP nr 11 nie pozwoliła sobie na żadne potknięcie i zwyciężyła we wszystkich rozegranych meczach. Tym samym poza złotym medalem wywalczyła też sobie awans do rozgrywek centralnych. Ich koledzy z miasta, reprezentanci PSP nr 19, nie byli daleko za nimi, gdyż do domu wrócili z brązowymi krążkami.

Złoty medal wywalczyła również inna drużyna ze szkoły na Pogorzelcu. „Koziołki” - sekcja działająca przy PSP nr 11 – zdobyła pierwsze miejsce w regionalnych zawodach w siatkówce zunifikowanej w ramach Olimpiad Specjalnych. Ta specjalna odmiana dyscypliny zakłada grę w jednym zespole zawodników z niepełnosprawnościami oraz towarzyszących im pełnosprawnych partnerów.

To jednak nie koniec, bo przebojowo w zawodach dwójek zadebiutował duet z PSP nr 19. Turniej minisiatkówki w Oleśnie był ich pierwszym oficjalnym występem i pierwszym wielkim sukcesem, gdyż szkolna reprezentacja przywiozła z niego srebrne krążki.