Biuletyn Informacji Publicznej

Lekkoatletyczne nadzieje z Kędzierzyna-Koźla

01.06.22

Młodzi lekkoatleci z Kędzierzyna-Koźla są topie. Utalentowany Jakub Korejba zdobył kwalifikacje na mistrzostwa świata juniorów w Kolumbii. Z kolei podopieczni trenera Andrzeja Saczki z mistrzostw województwa w Opolu wrócili z workiem pełnym medali.

Jakub Korejba przepustkę na zawody w Ameryce Południowej zapewnił sobie podczas meczu międzynarodowego w ramach Turnieju Nadziei Olimpijskich. W Karpaczu startował on nie w jednej, a dwóch dyscyplinach: rzucie dyskiem i pchnięciu kulą. Ponadto w obydwu otwiera on krajowy ranking w swojej kategorii wiekowej. Bilet do Kolumbii wywalczył w rzucie dyskiem posyłając go na odległość ponad 57 metrów. Za doskonałymi wynikami naszego reprezentanta stoi trener Adam Domin z klubu LUKS Chemik Kędzierzyn-Koźle.

Ogromne sukcesy święcili także podopieczni Andrzeja Saczki. Zawodnicy MMKS Kędzierzyn-Koźle z mistrzostw województwa w lekkoatletyce w Opolu wrócili z 10 medalami. Ich łupem padło siedem złotych krążków, dwa srebrne i jeden brązowy. Marcin Kałwak wygrał skok w dal i  był drugi w skoku wzwyż, a jego kolega klubowy Wojciech Siwakowski był najlepszy w trójskoku, skoku wzwyż i zdobył srebrny medal w skoku w dal. Obaj startują w kategorii U20. Juniorzy młodsi, czyli U 18, również zdobyli 5 medali. Mateusz Rokosz był najlepszy w skoku wzwyż, trójskoku i skoku w dal, a Mateusz Świstek zdobył złoty medal w rzucie dyskiem i stanął na najniższym stopniu podium w pchnięciu kulą.