To już drugi mityng lekkoatletyczny, który odbył się w naszym mieście w sąsiedzkim duchu Dugnadu. Młodzi sportowcy z niepełnosprawnościami, jak i ci zupełnie zdrowi rywalizowali na stadionie "Kuźniczka". Gościem honorowym zawodów był pochodzący z Kędzierzyna-Koźla Henryk Szymura – wicemistrz świata i mistrz Europy w biegu przez płotki weteranów.
Sport zbliża i jednoczy, a o to właśnie chodzi w projekcie „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu”. Mityng otworzyli dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Tomasz Radłowski w towarzystwie gościa specjalnego, utytułowanego lekkoatlety z naszego miasta Henryka Szymury. W zawodach wzięło udział około 200 sportowców. Zmagania utrzymane były w atmosferze fair play i pełnej akceptacji, a o tytuły najlepszych w poszczególnych dyscyplinach walczyli zawodnicy pełno i niepełnosprawni.
Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego”. Zadanie jest współfinansowane w 85% ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.
p | w | ś | c | p | s | n |
---|---|---|---|---|---|---|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
12
|
13
|
14
|
15
|
16
|
Events of the day 17 lipiec 2025 (czwartek)
|
18
|
19
|
20
|
21
|
Events of the day 22 lipiec 2025 (wtorek)
|
23
|
24
|
25
|
26
|
27
|
28
|
29
|
30
|
31
|