Biuletyn Informacji Publicznej

  • VIII Festiwal Mikołaja z Koźla 2023
  • ZAKSA
  • Twierdza
  • Baszta Montalamberta

Stypendia sportowe

Do 15 stycznia każdego roku można składać wnioski o uzyskanie stypendiów sportowych dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym. Wniosek o przyznanie stypendium sportowego kieruje się do Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle na wzorze stanowiącym załącznik do Uchwały Nr LXIII/703/10 Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle z dnia 9 listopada 2010 roku w sprawie określenia szczegółowych zasad, trybu oraz rodzajów i wysokości stypendiów sportowych dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym (z późn. zm.). Uchwała ta określa zasady przyznawania, rodzaje i wysokość stypendiów sportowych. Z wnioskiem o przyznanie stypendium sportowego może wystąpić zawodnik oraz klub sportowy, w którym zawodnik jest zrzeszony.

Stypendium sportowe może być przyznane zawodnikom spełniającym łącznie kilka warunków.

Karta opisu procedury w BIP: https://bip.kedzierzynkozle.pl/sprawa-do-zalatwienia/621/przyznawanie-wstrzymywanie-i-pozbawianie-stypendiow-sportowych-dla-zawodnikow-osiagajacych-wysokie-wyniki-sportowe-w-miedzynarodowym-i-krajowym-wspolzawodnictwie-sportowym

Stypendia sportowe przyznane w 2024 za wyniki osiągnięte w 2023 roku:

  • Jakub Korejba, lekka atletyka
  • Kevin Metel, zapasy
  • Grzegorz Hildebrand, zapasy
  • Rafał Kulak, kajakarstwo klasyczne
  • Kamila Chałat, kajakarstwo klasyczne
  • Maja Paszko, kajakarstwo klasyczne
  • Dorota Goliat, kajakarstwo klasyczne
  • Jakub Lewczak, jazda na deskorolce
  • Marek Smętek, baseball
  • Rafał Smętek, baseball
  • Szymon Gromada, pływania ZD
  • Łukasz Dąbrowski, piłka siatkowa mężczyzn na siedząco
  • Bartłomiej Mróz, parabadminton
  • Julia Bolibrzuch, parabadminton
  • Zuzanna Jerzyk, parabadminton
  • Dominika Kwaśnik, badminton
  • Julia Wójcik, badminton
  • Igor Jasek, badminton
  • Lena Maślanka, badminton
  • Maja Zmarz, badminton
  • Maciej Zmarz, badminton
  • Karol Budny, badminton
  • Wojciech Budny, badminton

Stypendia sportowe przyznane w 2023 za wyniki osiągnięte w 2022 roku:

  1. Szymon Gromada, pływanie niepełnosprawni
  2. Julia Bolibrzuch, parabadminton
  3. Łukasz Dąbrowski, parabadminton
  4. Zuzanna Jerzyk, parabadminton
  5. Dominika Kwaśnik, badminton
  6. Igor Jasek, badminton
  7. Wojciech Budny, badminton
  8. Karol Budny, badminton
  9. Julia Wójcik, badminton
  10. Mikołaj Szymanowski, badminton
  11. Tymoteusz Cybulski, badminton
  12. Bartłomiej Mróz, parabadminton
  13. Grzegorz Hildebrand, zapasy
  14. Kevin Metel, zapasy
  15. Dawid Banasiak, piłka siatkowa mężczyzn
  16. Aleksander Kopania, piłka siatkowa mężczyzn
  17. Jakub Korejba, lekka atletyka
  18. Jakub Lewczak, jazda na deskorolce
  19. Alevtyna Surhutanova, kajakarstwo klasyczne
  20. Kamila Chałat, kajakarstwo klasyczne
  21. Marek Smętek, baseball
  22. Rafał Smętek, baseball

Stypendia sportowe przyznane w 2022 za wyniki osiągnięte w 2021 roku

  1. Szymon Gromada, pływanie niepełnosprawni
  2. Szymon Skrzypiec, pływanie
  3. Julia Bolibrzuch, parabadminton
  4. Łukasz Dąbrowski, parabadminton
  5. Denis Grzesiuk parabadminton
  6. Zuzanna Jerzyk, parabadminton
  7. Dominika Tomańska, parabadminton
  8. Dominika Kwaśnik, badminton
  9. Igor Jasek, badminton
  10. Wojciech Budny, badminton
  11. Krzysztof Łoboda, badminton
  12. Julia Wójcik, badminton
  13. Mikołaj Szymanowski, badminton
  14. Maciej Zmarz, badminton
  15. Bartłomiej Mróz, parabadminton
  16. Grzegorz Hildebrand, zapasy
  17. Piotr Duk, zapasy
  18. Kevin Metel, zapasy
  19. Filip Pierożek, piłka siatkowa mężczyzn
  20. Dawid Banasiak, piłka siatkowa mężczyzn
  21. Aleksander Kopania, piłka siatkowa mężczyzn
  22. Marcel Steyer, piłka siatkowa mężczyzn
  23. Łukasz Siemaszko, piłka siatkowa mężczyzn
  24. Tobiasz Mazur, lekka atletyka
  25. Jakub Korejba, lekka atletyka
  26. Xenia Lipiec, tenis ziemny

Stypendia sportowe przyznane w 2021 roku za wyniki osiągnięte w 2020 roku:

  1. Julia Bolibrzuch,              parabadminton
  2. Denis Grzesiuk,               parabadminton
  3. Zuzanna Jerzyk,               parabadminton
  4. Kamil Taranda,                parabadminton
  5. Dominika Tomańska,       parabadminton
  6. Bartłomiej Mróz,              parabadminton
  7. Zuzanna Jankowska,        badminton
  8. Julia Wójcik,                    badminton
  9. Przemysław Gajda,          badminton
  10. Igor Jasek,                        badminton
  11. Tymoteusz Cybulski,       badminton
  12. Dominika Kwaśnik,         badminton
  13. Karol Andrzej Budny,     badminton
  14. Wojciech Konstanty Budny, badminton
  15. Krzysztof Maślanka,        badminton
  16. Julia Prokopczuk,             badminton
  17. Mikołaj Szymanowski,    badminton
  18. Łukasz Dąbrowski,          piłka siatkowa na siedząco
  19. Kevin Metel,                    zapasy
  20. Piotr Duk,                        zapasy
  21. Ewa Komander,               triathlon
  22. Jakub Korejba,                 lekka atletyka
  23. Rafał Smętek,                  baseball
  24. Marek Smętek,                 baseball
  25. Xenia Lipiec,                   tenis ziemny

Stypendia sportowe przyznane w 2020 roku za wyniki osiągnięte w 2019 roku:

  1. Bartłomiej Mróz, parabadminton
  2. Denis Grzesiuk, parabadminton
  3. Julia Bolibrzuch, parabadminton
  4. Dominika Gajda, badminton
  5. Zuzanna Jankowska, badminton
  6. Julia Prokopczuk, badminton
  7. Julia Wójcik, badminton
  8. Julia Dzialuk, badminton
  9. Karol Budny, badminton
  10. Wojciech Budny, badminton
  11. Dominika Kwaśnik, badminton
  12. Tomasz Cież, badminton
  13. Mikołaj Szymanowski, badminton
  14. Krzysztof Maślanka, badminton
  15. Wojciech Poszelężny, badminton
  16. Tobiasz Mazur, lekka atletyka
  17. Ewa Komander, triathlon
  18. Piotr Duk, zapasy
  19. Kevin Metel, zapasy
  20. Anna Kempa, pływanie
  21. Marek Smętek, baseball
  22. Rafał Smętek, baseball
  23. Paweł Sucharzewski, karate
  24. Paulina Sobol, karate
  25. Mateusz Okuła, jazda na deskorolce

Stypendia sportowe przyznane w 2019 roku za wyniki osiągnięte w 2018 roku:

  1. Bartłomiej Mróz, parabadminton
  2. Denis Grzesiuk, parabadminton
  3. Przemysław Gajda, badminton
  4. Dominika Gajda, badminton
  5. Julia Prokopczuk, badminton
  6. Julia Wójcik, badminton
  7. Karol Budny, badminton
  8. Dominik Juhnke, badminton
  9. Dominika Kwaśnik, badminton
  10. Mikołaj Szymanowski, badminton
  11. Krzysztof Maślanka, badminton
  12. Jakub Bujak, lekka atletyka
  13. Alicja Sielska, lekka atletyka
  14. Ewa Komander, triathlon
  15. Piotr Duk, zapasy
  16. Wiktoria Smętek, pływanie
  17. Marek Smętek, baseball
  18. Rafał Smętek, baseball
  19. Dominik Seemann, baseball
  20. Sebastian Jaglarza, baseball

Stypendia sportowe przyznane w 2018 roku za wyniki osiągnięte w 2017 roku:

  1. Jakub Bujak, lekka atletyka
  2. Zuzanna Jankowska, badminton
  3. Michał Kaźmierczak, badminton
  4. Przemysław Gajda, badminton
  5. Dominika Gajda, badminton
  6. Julia Prokopczuk, badminton
  7. Karol Budny, badminton
  8. Sebastian Obrycki, badminton
  9. Julia Wójcik, badminton
  10. Dominik Juhnke, badminton
  11. Dominika Kwaśnik, badminton
  12. Mikołaj Szymanowski, badminton
  13. Krzysztof Maślanka, badminton
  14. Bartłomiej Mróz, parabadminton
  15. Jakub Sikorski, parabadminton
  16. Denis Grzesiuk, parabadminton
  17. Mateusz Zybała, zapasy
  18. Piotr Duk, zapasy
  19. Rafał Smętek, baseball
  20. Marek Smętek, baseball
  21. Adam Lorenc, piłka siatkowa plażowa
  22. Mateusz Podborączyński, piłka siatkowa plażowa
  23. Adam Rajski, piłka siatkowa plażowa
  24. Xenia Lipiec, tenis ziemny
  25. Paweł Sucharzewski, karate

Stypendia sportowe przyznane w 2017 roku za wyniki osiągnięte w 2016 roku:

  1. Bartłomiej Mróz, parabadminton
  2. Denis Grzesiuk, parabadminton
  3. Jakub Sikorski, parabadminton
  4. Mikołaj Kempa, pływanie
  5. Mateusz Kocot, lekka atletyka
  6. Piotr Duk, zapasy
  7. Mateusz Zybała, zapasy
  8. Paulina Sobol, karate
  9. Bogumiła Placek, karate
  10. Magdalena Lewandowska, karate
  11. Aleksander Adamów, karate
  12. Karol Budny, badminton
  13. Patryk Daroń, badminton
  14. Paweł Dolibóg, badminton
  15. Julia Dzialuk, badminton
  16. Przemysław Gajda, badminton
  17. Dominika Gajda, badminton
  18. Dawid Herbowski, badminton
  19. Zuzanna Jankowska, badminton
  20. Sebastian Jaszkiewicz, badminton
  21. Dominik Juhnke, badminton
  22. Dominika Kwaśnik, badminton
  23. Laura Nippe, badminton
  24. Wiktoria Piechulek, badminton
  25. Filip Prajs, badminton
  26. Julia Prokopczuk, badminton
  27. Dominika Supel, badminton
  28. Mikołaj Szymanowski, badminton
  29. Julia Wójcik, badminton
  30. Wiktor Zimny, badminton
  31. Xenia Lipiec, badminton

Stypendia sportowe przyznane w 2016 roku za wyniki osiągnięte w 2015 roku:

  1. Radosław Metel, zapasy
  2. Piotr Duk, zapasy
  3. Mateusz Zybała, zapasy
  4. Jakub Sikorski, badminton
  5. Bartłomiej Mróz, badminton
  6. Mikołaj Kempa, pływanie
  7. Ewa Komander, triathlon
  8. Zuzanna Jankowska, badminton
  9. Karol Budny, badminton
  10. Julia Prokopczuk, badminton
  11. Dominika Kwaśnik, badminton
  12. Dominika Gajda, badminton
  13. Julia Wójcik, badminton
  14. Julia Dzialuk, badminton
  15. Sebastian Jaszkiewicz, badminton
  16. Dominik Juhnke, badminton
  17. Patryk Daroń, badminton
  18. Przemysław Gajda, badminton
  19. Mikołaj Szymanowski, badminton
  20. Dawid Herbowski, badminton
  21. Wojciech Wójcik, piłka siatkowa mężczyzn
  22. Angelika Celner, lekka atletyka
  23. Mateusz Gibaszek, lekka atletyka

Stypendia sportowe przyznane w 2015 roku za wyniki osiągnięte w 2014 roku

  1. Dawid Siemaszko, piłka siatkowa
  2. Mateusz Zybała, zapasy
  3. Radosław Metel, zapasy
  4. Piotr Duk, zapasy
  5. Dominika Kwaśnik, badminton
  6. Mateusz Ruczka, badminton
  7. Paweł Dolibóg, badminton
  8. Karol Budny, badminton
  9. Sebastian Jaszkiewicz, badminton
  10. Filip Prajs, badminton
  11. Mikołaj Szymanowski, badminton
  12. Michał Kaźmierczak, badminton
  13. Mikołaj Kempa, pływanie
  14. Angelika Celner, lekka atletyka
  15. Ewa Komander, triathlon
  16. Bartłomiej Mróz, badminton
  17. Xenia Lipiec, tenis ziemny

Stypendia sportowe przyznane w 2014 roku za wyniki osiągnięte w 2013 roku

  1. Bartłomiej Mróz, badminton
  2. Mikołaj Kempa, pływanie
  3. Małgorzata Niedźwiecka, pływanie
  4. Michał Kaźmierczak, badminton
  5. Radosław Metel, zapasy
  6. Iwona Kryś, boks
  7. Ewa Komander, triathlon
  8. Miłosz Zasłonka, piłka siatkowa
  9. Mateusz Andruszek, piłka siatkowa
  10. Robert Herich, piłka siatkowa

Na podstawie Zarządzenia nr 1931/PMKS/2014 z dnia 6 maja 2014 roku w sprawie przyznania stypendiów sportowych dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym wypłacanych w 2014 roku.

Stypendia sportowe przyznane w 2013 roku za wyniki osiągnięte w 2012 roku

  1. Tomasz Konieczny, zapasy
  2. Bartłomiej Mróz, badminton
  3. Zuzanna Trojanowska, pływanie
  4. Ewa Komander, triathlon
  5. Marta Jewtuch, badminton
  6. Martyna Domin, tenis
  7. Michał Kaźmierczak, badminton

Na podstawie Zarządzenia nr 1369/PMKS/2013 z dnia 11 kwietnia 2013 roku w sprawie przyznania stypendiów sportowych dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym wypłacanych w 2013 roku.

Stypendia sportowe przyznane w 2012 roku za wyniki osiągnięte w 2011 roku

  1. Remigiusz Grodziecki, pływanie
  2. Aleksandra Bielas, boks (stypendium wypłacane do lipca)
  3. Ewa Komander, triathlon
  4. Damian Broj, badminton
  5. Krzysztof Maślanka , badminton
  6. Angelika Bożentka-Węgrzyn, badminton
  7. Daniela Kobeluch, badminton

Na podstawie Zarządzenia nr Nr 679/PMKS/2012 z dnia 2 marca 2012 roku w sprawie przyznania stypendiów sportowych dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym.

Stypendia sportowe przyznane w 2011 roku za wyniki osiągnięte w 2010 roku

  1. Daniela Kobeluch, badminton
  2. Monika Bieńkowska, badminton
  3. Damian Broj, badminton
  4. Krzysztof Maślanka, badminton
  5. Angelika Węgrzyn, badminton
  6. Marta Jewtuch, badminton
  7. Bartosz Księżarek, piłka siatkowa
  8. Ewa Komander, triathlon

Na podstawie Zarządzenia nr 178/RPS/2014 z dnia 20 kwietnia 2011 roku w sprawie przyznania stypendiów sportowych dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym.

Kalendarz wydarzeń - Dzieje się!

p w ś c p s n
Events of the day 1 czerwiec 2024 (sobota)
Events of the day 2 czerwiec 2024 (niedziela)
Events of the day 3 czerwiec 2024 (poniedziałek)
Events of the day 4 czerwiec 2024 (wtorek)
Events of the day 5 czerwiec 2024 (środa)
Events of the day 6 czerwiec 2024 (czwartek)
Events of the day 7 czerwiec 2024 (piątek)
Events of the day 8 czerwiec 2024 (sobota)
Events of the day 9 czerwiec 2024 (niedziela)
Events of the day 10 czerwiec 2024 (poniedziałek)
Events of the day 11 czerwiec 2024 (wtorek)
Events of the day 12 czerwiec 2024 (środa)
Events of the day 13 czerwiec 2024 (czwartek)
Events of the day 14 czerwiec 2024 (piątek)
Events of the day 15 czerwiec 2024 (sobota)
Events of the day 16 czerwiec 2024 (niedziela)
Events of the day 17 czerwiec 2024 (poniedziałek)
Events of the day 18 czerwiec 2024 (wtorek)
Events of the day 19 czerwiec 2024 (środa)
Events of the day 20 czerwiec 2024 (czwartek)
Events of the day 21 czerwiec 2024 (piątek)
Events of the day 22 czerwiec 2024 (sobota)
Events of the day 23 czerwiec 2024 (niedziela)
24
Events of the day 25 czerwiec 2024 (wtorek)
Events of the day 26 czerwiec 2024 (środa)
Events of the day 27 czerwiec 2024 (czwartek)
Events of the day 28 czerwiec 2024 (piątek)
Events of the day 29 czerwiec 2024 (sobota)
30
Pokaż panel załatw sprawę
Pokaż panel Facebook
Pokaż panel YouTube
Show Instagram panel