Biuletyn Informacji Publicznej Projekty dofinansowane

PSP nr 5 obrała kierunek na Czechy

25.06.19

Uczniowie z osiedla Pogorzelec mogą powoli uczyć się czeskich słówek. PSP nr 5 znalazła partnera u naszych południowych sąsiadów. Szkoła zamierza utrzymywać stałe kontakty z placówką z Osoblahy. W planach są wspólne projekty edukacyjne realizowane ze środków unijnych.

Obie strony pracują nad porozumieniem, które pozwoli skutecznie sięgać po wsparcie z Euroregionu Pradziad. W tym celu do Kędzierzyna-Koźla przyjechała delegacja z Czech. Wizyta miała charakter roboczy, a dyrektorzy i przedstawiciele grona pedagogicznego mogli wymienić się doświadczeniami. Gości przyjął także Wojciech Jagiełło, zastępca prezydenta miasta odpowiedzialny za oświatę.

To nie pierwszy taki przykład współpracy polsko-czeskich szkół i przedszkoli w Kędzierzynie-Koźlu. Podobne projekty z powodzeniem realizuje już kilka innych placówek z terenu miasta.

Kalendarz wydarzeń - Dzieje się!

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Events of the day 30 Listopad 2025 (niedziela)
Pokaż panel załatw sprawę
Pokaż panel Facebook
Pokaż panel YouTube
Show Instagram panel