Katowicki „Spodek” przyniósł nam szczęście. Polska reprezentacja zdobyła brązowy medal w Pucharze Świata w siatkówce zunifikowanej Olimpiad Specjalnych. W emocjonującym meczu o 3. miejsce nasza kadra pokonała Irak 2:1 i stanęła na podium.
Ten sukces jest dla nas wyjątkowo bliski, bo w biało-czerwonych barwach walczyli zawodnicy Klubu Olimpiad "Koziołki" z Kędzierzyna-Koźla: Mateusz Wesoły, Szymon Szymaniec oraz ich partner Kamil Styś, a na ławce szkoleniowej zasiadł trenerski duet Paweł Serafinowicz i Piotr Osóbka.
W drodze po medal nasi sportowcy pokonali Stany Zjednoczone, Iran i Serbię. Ulegli tylko drużynie z Arabii Saudyjskiej po zaciętym pojedynku półfinałowym.
Rozgrywane w naszym kraju mistrzostwa to nie tylko sportowy triumf, ale też piękny przykład siły integracji i współpracy, jaką daje zunifikowana siatkówka, dyscyplina łącząca zawodników z niepełnosprawnością intelektualną i pełnosprawnych partnerów.
| p | w | ś | c | p | s | n |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
|
8
|
9
|
Events of the day 10 Grudzień 2025 (środa)
|
11
|
12
|
13
|
Events of the day 14 Grudzień 2025 (niedziela)
|
|
15
|
16
|
17
|
18
|
19
|
20
|
21
|
|
22
|
23
|
24
|
25
|
26
|
27
|
28
|
|
29
|
30
|
31
|
