Biuletyn Informacji Publicznej

Koronawirus: Pytania i odpowiedzi

18.03.20

Poniżej publikujemy najczęściej pojawiające się zapytania i wątpliwości mieszkańców dotyczące koronawirusa oraz odpowiedzi na nie. Korespondencję w tej sprawie można wysyłać na specjalnie utworzoną skrzynkę mailową: infokoronawirus@kedzierzynkozle.pl

 

1. Jak zapobiegać zakażeniu?

Przede wszystkim należy pamiętać o higienie i zdrowym trybie życia. Często myć ręce, używając mydła i wody. Podczas kaszlu należy zakrywać usta i nos. Warto zachować dystans od osób, które kaszlą lub kichają.
Źródło: Ministerstwo Zdrowia

2. Co zrobić, gdy podejrzewam u siebie zakażenie koronawirusem?

W razie wystąpienia niepokojących objawów należy się zgłaszać do sanepidu, a nie do placówek służby zdrowia.
Źródło: Ministerstwo Zdrowia

3. Czy w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim zdiagnozowano osobę zakażoną koronawirusem?

Tak. To kobieta w średnim wieku. Osoby, które miały z nią kontakt, zostały objęte kwarantanną.
Stan na 17.03. Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

4. Dlaczego szpital w Kędzierzynie-Koźlu stał się szpitalem zakaźnym dla osób zakażonych koronawirusem?

Taką decyzję podjęła administracja rządowa. W wyniku specustawy wojewoda miał prawo wyznaczyć szpital w Koźlu i samorząd powiatowy nie miał tu żadnego pola manewru (to starostwo zarządza SP ZOZ-em, a nie gmina). Ustawa COVID-19 przyznaje premierowi, właściwym ministrom i wojewodom szereg szczególnych uprawnień. Wojewoda może wydawać polecenia jednostkom samorządowym, które są wiążące i natychmiast wykonalne. Nie przysługuje od nich także żadne odwołanie. Nad wykonaniem poleceń nadzór sprawują premier i ministrowie.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

W każdym szpitalu monoprofilowym musi być co najmniej 10 procent łóżek respiratorowych, sale operacyjne i zabiegowe oraz sale porodowe dla ciężarnych kobiet zarażonych koronawirusem. Wszystkie te kryteria spełnia kozielska placówka. Przekształcenie szpitala odbyło się zgodnie z wszelkimi procedurami bezpieczeństwa.
Źródło: Wojewoda Opolski

5. Czy szpital w Kędzierzynie-Koźlu przyjmuje pacjentów niezarażonych koronawirusem?

Nie. Ze względu na przekształcenie szpitala w Koźlu w placówkę zakaźną wszyscy, którzy mają inne schorzenia, będą kierowani do innych szpitali w regionie. W sytuacji nagłej telefon 112.

Nocna i świąteczna opieka medyczna działa w szpitalu przy ul. Judyma w Kędzierzynie. Przed wizytą - dla naszego wspólnego bezpieczeństwa - prosimy o kontakt telefoniczny: 77 40 62 752.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

6. Czy ścieki ze szpitala będą nam zagrażały?

Ścieki ze szpitala zostały zabezpieczone. Pracownicy lecznicy przy pomocy Miejskich Wodociągów i Kanalizacji zainstalowali na terenie dwóch tamtejszych przepompowni dodatkowe urządzenia, w tym pompy dozujące. Ścieki wypływające ze szpitala są teraz dezynfekowane przy użyciu podchlorynu sodu i w takiej postaci trafiają do dalszej części sieci.
Źródło: Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle

7. Czy mogę zrobić badanie w szpitalnym laboratorium w Koźlu?

Nie. Taka możliwość istnieje w laboratorium przy ul. Harcerskiej w Śródmieściu.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

8. Czy będzie działał szpitalny oddział ratunkowy w Koźlu?

Nie, ponieważ cały szpital został przekształcony w szpital zakaźny dla zakażonych koronawirusem, więc również i SOR. W sytuacji zagrożenia życia dyspozytor pogotowia zdecyduje, do której placówki w regionie przewieźć chorego.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

9. Co, jeśli zaplanowaliśmy poród w kozielskim szpitalu?

Należy kontaktować się z innymi placówkami w regionie. Nie ma rejonizacji i poród może się odbyć w dowolnym szpitalu.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

10. Ilu pacjentów przebywa w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu?

Szpital zakaźny w Koźlu przyjął pierwszych pacjentów. Jedną osobę z potwierdzonym wynikiem na koronawirusa, u sześciu osób podejrzewa się zakażenie. W przyjętej szóstce jest jedno dziecko.
Stan na 17.03. Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

11. Czy w powiecie zostały wyznaczone miejsca do kwarantanny?

Tak, to nowy internat żeglugi i bursa szkolna w Koźlu oraz hotel MOSiR-u na stadionie „Kuźniczka”.
Źródła: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu, Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle

12. Czy mieszkańcy objęci kwarantanną lub seniorzy obawiający się o swoje zdrowie mogą liczyć na pomoc?

Tak. Uruchomiony został specjalny numer telefonu - 77 40-34-491, na który mieszkańcy mogą zgłaszać się z prośbą o pomoc w zrobieniu zakupów. Do akcji koordynowanej przez urząd miasta przyłączyli się wolontariusze z organizacji pozarządowych. Osobom objętym kwarantanną żywność będą dostarczać strażacy ochotnicy i ratownicy wodni. Dostarczą oni jedzenie pod adres wskazany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Nie będą się kontaktować z osobami potencjalnie zarażonymi, a jedynie z odległości upewnią się, że dostawa została odebrana.

Mieszkańcy chętni do pomocy skrzyknęli się także na Facebooku. W ramach akcji „Widzialna ręka” deklarują zrobienie zakupów dla seniorów czy wyprowadzenie psa na spacer.
Źródło: Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle

13. Czy w Kędzierzynie-Koźlu funkcjonują punkty gastronomiczne i sklepy, które dostarczają żywność do domu?

Tak. Urząd miasta przygotowuje bazę firm gastronomicznych i sklepów, które w swojej ofercie mają dowóz zakupów i gotowych posiłków do domu. Wstępna lista takich podmiotów została już opublikowana na stronie internetowej gminy – www.kedzierzynkozle.pl.
Źródło: Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle

14. Czy w mieście odbędą się zaplanowane wcześniej wydarzenia kulturalne i sportowe?

Nie. W związku z ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa wszystkie marcowe imprezy w Kędzierzynie-Koźlu zostały odwołane lub przełożone na inny termin. Nie działają kina oraz obiekty sportowe. Miejskie instytucje kultury i sportu przeniosły swoją działalność do Internetu. Placówki ogłosiły ciekawe konkursy dla dzieci i młodzieży oraz proponują pełną paletę zajęć online. Więcej informacji należy szukać w mediach społecznościowych.
Źródło: Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle

15. Czy w związku z obecną sytuację śmieci będą odbierane zgodnie z harmonogramem?

Nie. Od 17 marca obwiązują nowe zasady odbierania śmieci od mieszkańców. Związek Międzygminny „Czysty Region” wprowadził pewne ograniczenia. Z zabudowy jednorodzinnej odbierane będą jedynie odpady zmieszane, popiół i bio. W przypadku zabudowy wielorodzinnej wstrzymane zostają odbiory odpadów wielkogabarytowych.
Źródło: Związek Międzygminny „Czysty Region”

16. Czy urząd miasta został zamknięty?

Nie, jednak ze względu na duże zagrożenie rozpowszechniania się koronawirusa wprowadzono w urzędzie miasta nowe zasady obsługi mieszkańców. Zastosowane środki ostrożności mają zminimalizować ryzyko. Prosimy, aby większość spraw załatwiać drogą elektroniczną lub telefoniczną.
Źródło: Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle

17. Jak działają szkoły?

Decyzją rządu wszystkie placówki edukacyjne zostały zamknięte. Nasze szkoły i przedszkola komunikują się ze swoimi wychowankami i rodzicami przez Internet. Dzieci otrzymują zadania do rozwiązania w domu.
Źródło: Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle

18. Co z naborem do przedszkoli?

Nabór dzieci do przedszkoli w Kędzierzynie-Koźlu na rok szkolny 2020/2021 zostanie przeprowadzony w zaplanowanym terminie. W związku z zagrożeniem epidemicznym zmienią się jednak pewne zasady składania dokumentów. Elektroniczna rejestracja kandydatów przystępujących do naboru rozpoczęła się 16 marca i potrwa do 30 marca. Nowe zasady dotyczą składania wniosków w formie papierowej. Dokumenty aplikacyjne można składać wyłącznie w zaklejonych kopertach i wrzucać do zabezpieczonych skrzynek pocztowych, wystawionych w ogólnodostępnym miejscu przedszkola pierwszego wyboru.
Źródło: Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle

19. Czy komunikacja miejska działa normalnie?

Miejski Zakład Komunikacyjny w Kędzierzynie-Koźlu podjął działania profilaktyczne. Cały tabor jest sukcesywnie dezynfekowany przy użyciu atestowanych, bezpiecznych dla ludzi i zwierząt środków odkażających. Pasażerowie do odwołania nie kupią biletów u kierowców, a do pojazdów będą wpuszczani tylko środkowymi i tylnymi drzwiami. Płatność za przejazd jest możliwa poprzez bilet elektroniczny eMZetKa lub za pomocą karty bankowej. Ponieważ od 16 marca nie ma zajęć w szkołach, w MZK do 27 marca obowiązuje non stop sobotni rozkład jazdy. Jedynie linie 4, 7 i 8 na mniejsze osiedla kursują jak w dni robocze, z wyłączeniem kursów szkolnych, oznaczonych na rozkładzie literą „N”. Dodatkowe informacje można uzyskać u dyspozytora pod nr. tel. 77 483 52 52, w. 15.
Źródło: Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle

20. Co w sytuacji, gdy mój mąż wraca z zagranicy i zostaje objęty kwarantanną domową? Co wtedy jest ze mną, żoną która pracuje w Polsce? Czy otrzymam również zwolnienie od lekarza do poddania się kwarantannie razem z mężem? 

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna udzieli odpowiedzi, proszę dzwonić i pytać. Telefony: /077/ 482 11 74, /077/ 446 98 72, /077/ 446 98 73, /077/ 482 39 60, fax /077/ 543 09 10. Całodobowy telefon alarmowy (dzwonić tylko w sytuacjach kryzysowych, gdy wymagana jest niezwłoczna interwencja): (+48) 606305480.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

21. Jestem na końcówce ciąży. Z racji tego, iż szpital w Koźlu jest zakaźny, gdzie mam się kierować? Nie mam samochodu, jak mam sobie poradzić?

Należy zadzwonić do najbliższego szpitala z oddziałem położniczym i przedstawić sytuację. W sytuacji nagłej telefon 112. Proszę też skontaktować się z lekarzem, który prowadzi ciążę, na pewno taki jest i zapytać o swój przypadek.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

22. Czy w chwili obecnej są sklepy w mieście, które oferują dowóz zakupów z dostawą do domu? Proszę o kontakt z takimi dostawcami.

Poprosiliśmy o kontakt w tej sprawie sklepy i restauracje, ale na razie do usług z dowozem zgłosiły się tylko te drugie. Pełną bazę firm publikujemy tutaj: http://www.kedzierzynkozle.pl/pl/aktualnosc/koronawirus-posilek-na-dowoz.
Osobom nieobjętym kwarantanną zakupy mogą jednak zrobić i dostarczyć wolontariusze. Kontakt z nimi odbywa się poprzez straż miejską – tel. 77 40-34-491 lub 986 (dyżurny) oraz przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – tel. 503-622-492 lub 77 483-77-23. Więcej: http://www.kedzierzynkozle.pl/pl/aktualnosc/koronawirus-na-klopoty-strazacy-ratownicy-i-wolontariusze

Zakupy z dostawą do domu oferuje jedynie firma Cibis (branża mięsna), tel. 603 031 686. Zamówienia składa się do godz. 12.00 w danym dniu, a dostawa w godz. 10.00-11.00 w dniu następnym.
Źródło: Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu

23. Mój znajomy pracuje w Niemczech. Wczoraj przyjechał i rozmawialiśmy przez Internet. Wygląda na to, że ten 25-letni chłopiec nie zamierza się przebadać czy choćby profilaktycznie ograniczyć kontaktów z innymi ludźmi przez jakiś czas. Co z takim człowiekiem można zrobić? Czy istnieje jakiś przepis lub regulacja prawna, co w takiej sytuacji zrobić?

Zasad kwarantanny po powrocie z zagranicy należy bezwzględnie przestrzegać. Jeśli ktoś je łamie, należy wzywać policję – tel. 112, ewentualnie sanepid – tel. 606 305 480. Chodzi o zdrowie i życie nas wszystkich.
Źródło: Opolska Policja

24. Dzisiaj zjeżdżają ludzie z Niemiec, z pracy. Ci, co jadą przez Czechy i przekraczają granicę na polski dowód osobisty, to nikt nie każe im się poddać kwarantannie, normalnie bez przeszkód jadą do domu. Osoby okazujące paszport niemiecki kwarantanne muszą odbyć.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez źródła rządowe, wszyscy Polacy wracający do kraju z zagranicy muszą zostać poddani 14-dniowej kwarantannie domowej. Obowiązkowa kwarantanna nie obowiązuje: 1) osób z obszarów przygranicznych, które mieszkają w Polsce, ale pracują na co dzień w kraju sąsiednim i które przekraczają granicę regularnie; 2) cudzoziemców, którzy mieszkają w kraju sąsiednim, ale pracują w Polsce i przekraczają granicę regularnie; 3) zawodowych kierowców transportu towarowego i osobowego wykonujących swoje obowiązki.
Źródło: www.gov.pl/koronawirus

25. Czy lekarze pracujący w kozielskim szpitalu przyjmują pacjentów prywatnie?

To indywidualna sprawa każdego z medyków. Najprościej skontaktować się z lekarzem drogą telefoniczną i zapytać, jak aktualnie wygląda sytuacja.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

26. Czy podczas kwarantanny może mnie skontrolować policja?

Tak. Policja sprawdza, czy osoby objęte kwarantanną, jej przestrzegają. Jeśli takiej osoby nie ma w domu, zostanie ukarana mandatem karnym w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

27. Jestem kierowcą. Czy mogę wjechać z towarem do Polski?

Tak. Zawodowych kierowców transportu towarowego i osobowego, którzy wykonują swoje obowiązki, nie obowiązuje zakaz wjazdu ani nakaz kwarantanny.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

28. Po ilu dniach koronawirus daje widoczne objawy?
Okres od zarażenia pacjenta do wystąpienia u niego objawów waha się pomiędzy jednym a czternastoma dniami. Najczęściej jest to około pięciu dni. Jednak u części zarażonych objawy mogą w ogóle nie występować.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

29. Czy wszystkie przychodnie udzielają teleporad?

Tak, wszystkie przychodnie w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim udzielają porad przez telefon. Pełną listę czynnych przychodni można znaleźć na stronie powiatu: https://www.powiat.kedzierzyn-kozle.pl/9305/wazne-wykaz-przychodni-ktore-udzielaja-pomocy-w-calym-powiecie.html
Z wizyty na odległość (teleporady) mogą również skorzystać pacjenci kontynuujący opiekę u specjalisty, zgodnie z ustalonym planem leczenia i stanem klinicznym. Poradnie specjalistyczne w powiecie udzielają porad przez telefon. Zgodnie z zaleceniami ograniczyły jednak możliwość wejścia do środka, dlatego przed wizytą dzwońmy. Listę telefonów można znaleźć pod adresem: http://www.e-szpital.eu/poradnie/index.html
Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

30. Czy mogę wezwać karetkę?

Tak, w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Należy pamiętać o przekazywaniu pełnych i prawdziwych informacji o swoim stanie zdrowia i nie zatajać informacji o takich objawach, jak gorączka, kaszel, ból głowy, osłabienie, duszność. Ratownicy muszą też wiedzieć, czy pacjent w ostatnim czasie przebywał za granicą lub miał kontakt z osobą zakażoną. Wszystkie te informacje powinny być przekazane już podczas rozmowy z dyspozytorem numeru alarmowego.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

31. Mam zaplanowany zabieg w szpitalu. Czy takie planowe zabiegi będą się odbywać, czy są odwołane?

Szpital w Koźlu na mocy specustawy stał się szpitalem zakaźnym (w całości), dlatego nie odbywają się tam zabiegi planowe. Należy skontaktować się z inną placówką medyczną lub rozważyć odroczenie zabiegu – jeśli jest to możliwe.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

32. Czy Urząd Miasta zaopatrzy mieszkańców w maseczki ochronne lub inny sprzęt ochronny?

Urząd Miasta wspiera działania służby zdrowia i instytucji odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo w zakresie zaspokajania potrzeb na środki ochrony osobistej. Samorząd przekazał dla części tych podmiotów m.in. kombinezony ochronne, maseczki ochronne z włókniny, rękawiczki nitrylowe oraz płyny do dezynfekcji rąk. Do organizacji zewnętrznej izby przyjęć na terenie szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu wypożyczono namiot dekontaminacyjny oraz łóżka polowe. Z powodu ograniczonej dostępności na rynku do środków ochrony osobistej, zdecydowana większość produkowanych maseczek i odzieży ochronnej jest przeznaczona na potrzeby służby zdrowia.
Wśród obostrzeń wydawanych przez rząd nie ma obecnie obowiązku noszenia maseczki ochronnej po wyjściu z domu. Wydano natomiast zalecenie, aby od 2 kwietnia we wszystkich sklepach klienci robili zakupy z użyciem jednorazowych rękawiczek. Wiele sklepów zapewnia do nich dostęp, ale w trosce o własne zdrowie i bezpieczeństwo warto zaopatrzyć się w rękawiczki we własnym zakresie.
Stan na 01.04 . Źródła: Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu, www.gov.pl/koronawirus

33. Czy jest prowadzony nabór przez wydział zarządzania kryzysowego lub straż miejską do obrony cywilnej? Coś podobnego funkcjonowało podczas powodzi, można było pomagać w ramach aktywnego wolontariatu.

Nie ma planów powoływania do obrony cywilnej. Pandemia to całkiem inna sytuacja niż powódź. Wolontariat funkcjonuje natomiast w zakresie pomocy osobom starszym w dostarczaniu żywności. Akcję koordynuje straż miejska, z która można się skontaktować telefonicznie: 77 40-34-491 lub 986. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej również uruchomił specjalną infolinię dla seniorów: 503-622-492 (czynną od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00). Za jej pośrednictwem i telefonów stacjonarnych 77 483-77-23 wew. 101, 102 i 103 również kontaktuje osoby potrzebujące pomocy z wolontariuszami.
Stan na 01.04 . Źródła: Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kędzierzynie-Koźlu

34. W związku z koronawirusem wszystkie sklepy oprócz aptek, drogerii, z żywnością zostały zamknięte. Dlaczego jeden ze sklepów odzieżowych przy ul. Pionierów jest nadal otwarty, skoro inne są pozamykane?

Ograniczone zostało funkcjonowanie galerii handlowych. W galeriach mogą być jedynie otwarte sklepy spożywcze, drogerie, pralnie, apteki oraz banki. Wszystkie sklepy poza galeriami handlowymi funkcjonują normalnie. Muszą jedynie ograniczać liczbę klientów przebywających w środku.
Źródło: www.gov.pl/koronawirus

35. Pomimo zakazów wychodzenia z domów, na ul Wojska Polskiego spaceruje mnóstwo ludzi z dziećmi, młodzieży, a najwięcej seniorów. Bez zachowania ostrożności i odległości między sobą. Po co rodzic zabiera dwójkę dzieci na zakupy?

Wychodzenie z domu powinno być ograniczone do absolutnego minimum, a odległość utrzymana od innych pieszych powinna wynosić co najmniej 2 metry. Wszystkie osoby niepełnoletnie nie mogą wychodzić z domu bez opieki osoby dorosłej.
Przemieszczać się można tylko w trzech przypadkach:
- dojazdu do i z pracy (dotyczy to także zakupu towarów i usług związanych z zawodową działalnością),
- wolontariatu na rzecz walki z COVID-19 (dotyczy to pomocy osobom przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu),
- załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego (do czego zalicza się np., niezbędne zakupy, wykupienie lekarstw, wizyta u lekarza, opieka nad bliskimi).
Stan na 16.04. Źródło: www.gov.pl/koronawirus

36. Mieszkam przy ulicy Sadowej. Czy można zgodnie z prawem wyjść z psem na krótki spacer? Bo zgodnie z ustawą zabrania się wychodzenia do parku, a z mapy może wynikać, że moje mieszkanie znajduje się w środku parku.

Budynki przy ul. Sadowej nie znajdują się na terenie parku. Wychodząc z psem na spacer po swojej najbliższej okolicy nie łamał Pan rządowych obostrzeń. Wejście na teren pobliskiego parku jest jednak zabronione.
Od najbliższego poniedziałku zniesione zostaną jednak pierwsze ograniczenia. Od 20 kwietnia będzie można wejść do lasów i parków, a także biegać czy jeździć na rowerze – w ramach utrzymania kondycji psychicznej. Place zabaw nadal pozostają zamknięte. Należy jednak pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa: obowiązku zachowania 2 metrowego dystansu od innych i zasłaniania ust i nosa.
Stan na 17.04. Źródło: Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle, www.gov.pl/koronawirus

37. Wiadomo może od którego roku życia będzie można wychodzic na dwór? Czy osoby poniżej 18 roku życia będą mogły wychodzić same?

Rząd zapowiedział, że powrót do normalnego funkcjonowania społecznego został podzielony na 4 etapy. Pierwsze ograniczenia zostaną zniesione od najbliższego poniedziałku (20.04). Daty wejścia w życie pozostałych etapów będą ustalane na bieżąco na podstawie dynamiki nowych zachorowań. Od 20 kwietnia złagodzone zostaną obostrzenia dotyczące przemieszczania się nieletnich. Osoby powyżej 13. roku życia będą mogły wychodzić z domu bez opieki dorosłego. Młodzież będzie musiała jednak zachować odpowiedni 2-metrowy dystans od innych i zasłaniać usta i nos.
Stan na 17.04. Źródło: www.gov.pl/koronawirus

 

Kalendarz wydarzeń - Dzieje się!

p w ś c p s n
1
Events of the day 2 kwiecień 2024 (wtorek)
Events of the day 3 kwiecień 2024 (środa)
Events of the day 4 kwiecień 2024 (czwartek)
5
Events of the day 6 kwiecień 2024 (sobota)
7
Events of the day 8 kwiecień 2024 (poniedziałek)
Events of the day 9 kwiecień 2024 (wtorek)
Events of the day 10 kwiecień 2024 (środa)
Events of the day 11 kwiecień 2024 (czwartek)
Events of the day 12 kwiecień 2024 (piątek)
Events of the day 13 kwiecień 2024 (sobota)
Events of the day 14 kwiecień 2024 (niedziela)
Events of the day 15 kwiecień 2024 (poniedziałek)
Events of the day 16 kwiecień 2024 (wtorek)
17
18
Events of the day 19 kwiecień 2024 (piątek)
Events of the day 20 kwiecień 2024 (sobota)
Events of the day 21 kwiecień 2024 (niedziela)
Events of the day 22 kwiecień 2024 (poniedziałek)
Events of the day 23 kwiecień 2024 (wtorek)
Events of the day 24 kwiecień 2024 (środa)
Events of the day 25 kwiecień 2024 (czwartek)
Events of the day 26 kwiecień 2024 (piątek)
Events of the day 27 kwiecień 2024 (sobota)
Events of the day 28 kwiecień 2024 (niedziela)
29
30
Pokaż panel załatw sprawę
Pokaż panel Facebook
Pokaż panel YouTube
Show Instagram panel