Z inicjatywy prezydent Sabiny Nowosielskiej w Domu Kultury „Koźle” odbyło się spotkanie z przedstawicielami miejskich przychodni, sanepidem oraz dyrekcją szpitala. Jego tematem było zabezpieczenie mieszkańców przed koronawirusem i ewentualną kolejną falą zakażeń spodziewaną jesienią.
Od wybuchu epidemii miasto podjęło szereg działań mających ograniczyć jej zasięg i skutki. Wspierało również funkcjonowanie służby zdrowia, choć formalnie za jej organizację władze Kędzierzyna-Koźla nie odpowiadają. Kolejnym działaniem jest przeprowadzenie kampanii informacyjnej skierowanej do mieszkańców, poświęconej głównie profilaktyce i edukacji.
Miasto zapowiedziało również stworzenie na stronie internetowej gminy specjalnej zakładki, gdzie będą publikowane informacje dla pacjentów, przekazywane przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) i szpital. W planach jest także przygotowanie apelu do Ministerstwa Zdrowia o stworzenie procedur dokładnie określających sposób funkcjonowania POZ w dobie pandemii i możliwości kierowania pacjentów na testy wykrywające koronawirusa.
p | w | ś | c | p | s | n |
---|---|---|---|---|---|---|
1
|
2
|
|||||
3
|
4
|
Events of the day 5 Listopad 2025 (środa)
|
6
|
7
|
8
|
9
|
10
|
Events of the day 11 Listopad 2025 (wtorek)
|
12
|
13
|
Events of the day 14 Listopad 2025 (piątek)
|
15
|
16
|
17
|
18
|
Events of the day 19 Listopad 2025 (środa)
|
20
|
Events of the day 21 Listopad 2025 (piątek)
|
Events of the day 22 Listopad 2025 (sobota)
|
Events of the day 23 Listopad 2025 (niedziela)
|
24
|
25
|
26
|
27
|
28
|
29
|
Events of the day 30 Listopad 2025 (niedziela)
|