Biuletyn Informacji Publicznej Projekty dofinansowane

Rusza renowacja wieżyczek i bram wjazdowych na terenie byłego obozu

14.06.24
Rusza renowacja wieżyczek i bram wjazdowych na terenie byłego obozu

Specjaliści od ratowania zabytków wracają na teren niemieckiego podobozu KL Auschwitz III – Blechhammer. Wkrótce rozpocznie się remont dwóch bram wjazdowych i wieżyczek strażniczych. Prace będą polegały na zabezpieczeniu obiektów przed dalszymi zniszczeniami, a także ochronę przed erozją i innymi czynnikami naturalnymi.

Nastąpiło już oficjalne przekazanie placu budowy, co oznacza, że wykonawca może ruszać z pracami. W ostatnich latach miejsce to zyskuje coraz większą uwagę władz samorządowych oraz lokalnej społeczności. Odrestaurowane zostały budynek krematorium oraz sam piec. Teraz nadszedł czas na kolejne elementy, ale to i tak nie koniec. Miasto zleci również przygotowanie dokumentacji technicznej, która w przyszłości pozwoli na prace konserwatorskie przy znajdującym się tam schronie przeciwlotniczym.

Na realizację tych zadań Gmina Kędzierzyn-Koźle pozyskała dofinansowanie z „Funduszu Promocji Kultury” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kalendarz wydarzeń - Dzieje się!

p w ś c p s n
1
2
3
Events of the day 4 Październik 2025 (sobota)
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Events of the day 21 Październik 2025 (wtorek)
22
23
Events of the day 24 Październik 2025 (piątek)
Events of the day 25 Październik 2025 (sobota)
Events of the day 26 Październik 2025 (niedziela)
Events of the day 27 Październik 2025 (poniedziałek)
28
29
30
31
Pokaż panel załatw sprawę
Pokaż panel Facebook
Pokaż panel YouTube
Show Instagram panel