Lornetka zamiast smartfona? Czemu nie! Podczas spaceru „Parkowy savoir-vivre” dzieci z Kędzierzyna-Koźla odkryły, że zwyczajna przechadzka może stać się prawdziwą przyrodniczą przygodą. Zamiast ekranów były drzewa, ptaki i wiewiórki, a największą atrakcją okazały się obserwacje zwierząt przez lornetkę.
Wędrówkę po Parku Pojednania zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu, a poprowadzili ją przyrodnicy z Opolskiego Towarzystwa Przyrodniczego. Najmłodsi uczyli się, jak właściwie zachowywać się w przestrzeni zielonej: nie hałasować, nie śmiecić, nie niszczyć roślin i z szacunkiem dzielić teren z innymi spacerowiczami.
Cykl „Pedagogika dzikiej przyrody” realizowany jest w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej projektu „Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej województwa opolskiego – etap V”, współfinansowanego ze środków europejskich.

| p | w | ś | c | p | s | n |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
1
|
2
|
3
|
4
|
|||
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
Events of the day 10 styczeń 2026 (sobota)
|
11
|
|
12
|
13
|
14
|
15
|
16
|
17
|
18
|
|
19
|
20
|
21
|
22
|
23
|
24
|
25
|
|
26
|
27
|
28
|
29
|
30
|
31
|
