Biuletyn Informacji Publicznej

Badmintoniści MMKS na fali

17.04.24

Kolejny udany start mają na koncie badmintoniści MMKS Kędzierzyn-Koźle. Z Wieliczki ze złotym medalem w U9 wróciła Kinga Paćko. To już 7 złoty medal 8-latki zdobyty w tym roku. Swój pierwszy w życiu krążek wywalczył w U9 Cezary Czerniak. Kolekcję rozpoczyna od brązowego.

W U13 znów klasę pokazała Oliwia Szczerska. W Wieliczce triumfowała najpierw w mikście, grając w parze z Antonim Miotłą z Łęcznej. W finale pokonali w 3 setach wyżej notowaną parę z Krakowa. Oliwia kolejny złoty medal zdobyła w grze pojedynczej. W meczu o 1. miejsce zagrała z Zuzanną Łysak z Jaworzna, wygrywając 21-19, 18-21, 21-11. Zdobyte tu punkty do rankingu PZBad przesuną naszą zawodniczkę z 6. na 2. miejsce w Polsce.

Trzeci medal, tym razem srebrny, został wywalczony w deblu. Oliwia Szczerska z Niną Wierzban z Krakowa były bliskie zwycięstwa w finale. W trzecim secie wygrywały nawet 15-10, ale zbyt dużo nerwów sprawiło, że rywalki z Jaworzna okazały się lepsze. Wynik finału 11-21, 22-20, 17-21.

Ostatni medal dla naszego klubu wywalczył Karol Krzych. Grając w turnieju w formule Open, zajął 2 miejsce.