Biuletyn Informacji Publicznej

Foosung niebawem wbije pierwszą łopatę

22.03
Foosung niebawem wbija pierwszą łopatę

Firmy Foosung i Koura w ramach porozumienia joint venture rozpoczynają realizację zaplanowanej inwestycji w Kędzierzynie-Koźlu.

22 marca 2022 r. w Centrum Obsługi Inwestora  w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się konferencja prasowa z udziałem Władz Gminy Kędzierzyn-Koźle oraz Prezesów spółek: Foosung Poland Sp. z o. o, Foosung Co. Ltd. i Koura. Podczas spotkania ogłoszono podpisanie w najbliższym czasie porozumienia dotyczącego wspólnego przedsięwzięcia joint venture i zapowiedziano rozpoczęcie inwestycji.

W kontekście przygotowań do jej realizacji, pomiędzy Gminą a inwestorami podpisany został List Intencyjny potwierdzający współpracę w zakresie wzmocnienia potencjału gospodarczego Gminy i Powiatu, w tym:

  1. współpracę na rzecz terminowej i efektywnej realizacji inwestycji opartej na nowoczesnych, bezpiecznych dla otoczenia technologiach;
  2. współpracę w zakresie wspierania edukacji w dziedzinie chemii w szkołach i innych ośrodkach edukacyjnych Gminy i Powiatu pod kątem pozyskiwania kadr i budowania dobrej oferty zatrudnienia w nowo budowanym zakładzie;
  3. wspólne działania w procesie rekrutacji pracowników;
  4. wsparcie pracowników w logistyce dojazdów do pracy w ramach dostępnych możliwości;
  5. regularny kontakt w sprawie wymiany informacji w zakresie postępu kolejnych etapów realizacji inwestycji i komunikowaniu ich społeczeństwu Gminy.

  Bardzo się cieszę, że docieramy do etapu wbicia przysłowiowej łopaty i rozpoczęcia ambitnej - pierwszej w Europie - inwestycji zaplanowanej przez firmę Foosung. Liczę, że inwestorowi uda się zrealizować zakładany harmonogram terminowo i efektywnie, a nowoczesny zakład, wzmocni nasze zaplecze biznesowe oraz wzbogaci rynek pracy w Kędzierzynie-Koźlu– podkreśla Sabina Nowosielska, prezydent miasta Kędzierzyn-Koźle. – Z naszej strony deklarujemy oczywiście wsparcie i pomoc w procesie inwestycyjnym – dodaje.

Firma Foosung planuje zrealizować w Kędzierzynie-Koźlu inwestycję budowy nowoczesnego zakładu produkcyjno-usługowego nieorganicznych związków fluorowych wykorzystywanych jako komponent do produkcji baterii akumulatorowych. W marcu 2019 r. Foosung otrzymał decyzję wsparcia realizacji inwestycji ze strony Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w lipcu 2019 r.  spółka nabyła prawo użytkowania wieczystego blisko 20 ha terenu inwestycyjnego od Gminy Kędzierzyn-Koźle. Po uzyskaniu zgód środowiskowych i pozwolenia budowlanego, inwestorzy planują rozpoczęcie przedsięwzięcia na Polu Południowym w II kwartale 2022 r., a zakończenie do II kwartału 2024 r. Proces poszukiwania kadr rozpocznie się na przełomie II i III kwartału 2023 r. Planowany koszt realizacji inwestycji wynosi ponad 370 mln złotych, ilość miejsc pracy w początkowym etapie wyniesie 80, a docelowo 150.

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Najbliższe wydarzenie

Brak nadchodzących wydarzeń

Brak nadchodzących wydarzeń

Pokaż panel załatw sprawę
Pokaż panel Facebook
Pokaż panel YouTube
Show Instagram panel