Biuletyn Informacji Publicznej

Gospodarze byli górą

16.04.19

Tym razem rywalizacja w ramach Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny w pływaniu przeniosła się do Kędzierzyna-Koźla. Do wody wskoczyło aż 130 młodych zawodników z 10 klubów. Gospodarze byli górą.

Do rywalizacji stanęli 10,11 i 12-latkowie. Młodzi sportowcy mierzyli się na dwóch dystansach indywidualnych: 50 m stylem klasycznym i 100 m stylem motylkowym oraz w wyścigach sztafetowych 4 x 50 m stylem dowolnym. Zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem Prezydent Sabiny Nowosielskiej. Imprezę otworzył zastępca prezydenta Artur Maruszczak.

MMKS Kędzierzyn-Koźle wygrał klasyfikację medalową zdobywając 3 złote, 2 srebrne i 4 brązowe krążki. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa UKS 5plus1 Opole, a na kolejnych znalazły się drużyny Vegi Dobrodzień, Startu Opole i Winner-u Zdzieszowice. Zawodnicy MMKS Kędzierzyn-Koźle wygrali również klasyfikację punktową.