Biuletyn Informacji Publicznej

Jakość powietrza pod lupą ekspertów

29.05
Jakość powietrza pod lupą ekspertów

W marcu przy Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska powstał roboczy zespół ekspertów, który ma zbadać, co dokładnie unosi się w powietrzu w Kędzierzynie-Koźlu. Sytuacja epidemiczna w kraju nie przerwała jego pracy. W tej sprawie odbyło się kolejne spotkanie na szczycie. Ze względów bezpieczeństwa przeprowadzono je w formie wideokonferencji.

Podczas ostatniej narady m.in. z udziałem przedstawicieli władz miasta podsumowano dotychczasowe wyniki badań i nakreślono kolejne kroki współpracy. Specjaliści z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska szczegółowo analizują wszystkie dane dotyczące jakości powietrza w Kędzierzynie-Koźlu. Eksperci ustalają poziom zanieczyszczeń pod kątem benzenu i pyłów zawieszonych. To m.in. efekt działań prezydent Sabiny Nowosielskiej, która zainicjowała szerokie konsultacje z opolskimi parlamentarzystami i instytucjami odpowiedzialnymi za ochronę środowiska.

W ostatniej debacie, poza zastępcą prezydenta Arturem Maruszczakiem, uczestniczyli również sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Janusz Kowalski, zastępca dyrektora Departamentu Monitoringu Środowiska w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska Barbara Toczko, przedstawiciele Głównego i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Stronę społeczną reprezentowali przewodniczący Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle Ireneusz Wiśniewski oraz działacze Komitetu Ochrony Powietrza.

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Najbliższe wydarzenie

Brak nadchodzących wydarzeń

Brak nadchodzących wydarzeń

Pokaż panel załatw sprawę
Pokaż panel Facebook
Pokaż panel YouTube
Show Instagram panel