Biuletyn Informacji Publicznej

"Kozły Biznesu" przyznane

18.02
"Kozły Biznesu" przyznane

Wyjątkowa nagroda dla najbardziej innowacyjnych firm w regionie. Już po raz trzeci wręczono „Kozły Biznesu”. Statuetki przyznano w kilku kategoriach. Laureaci odebrali je z rąk prezydent Sabiny Nowosielskiej i prezes Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego Alicji Górskiej. Uroczysta gala odbyła się podczas corocznego Balu Biznesu.

Konkurs organizuje Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy Sp. z o.o. Wzorem lat ubiegłych w komisji zasiadali przedstawiciele podmiotów nagrodzonych w edycji poprzedzającej tegoroczne laury. Przed kapitułą stanęło trudne zadanie. Z grona zgłoszonych kandydatów wybrano:

W kategorii "Firma" przyznano dwa wyróżnienia:

  • Spółka K&K Hydrobud Sp. z o.o. - za umacnianie wizerunku Gminy Kędzierzyn-Koźle w szerokiej przestrzeni gospodarczej poprzez wypracowanie renomowanej marki w branży budownictwa przemysłowego, osiąganie wysokich wskaźników finansowych, budowanie trwałych relacji z inwestorami oraz wspieranie ważnych inicjatyw społecznych regionu.
  • Firma IMFITEX Jerzy Jarawka Sp. J. - za umacnianie wizerunku Gminy Kędzierzyn-Koźle w szerokiej przestrzeni gospodarczej poprzez wypracowanie pozycji lidera w zakresie produkcji urządzeń z termoplastycznych tworzyw sztucznych, sukcesywne zdobywanie międzynarodowych rynków zbytu oraz zwiększane zakresu innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

W kategorii "Inwestycja" dwie nagrody powędrowały do firm:

  • Zamkon - za umacnianie wizerunku Gminy Kędzierzyn-Koźle w szerokiej przestrzeni gospodarczej poprzez poszerzenie zakresu usług na rzecz partnerów i innowacji w ramach realizacji projektu pt. Budowa i wyposażenie Centrum Badawczo – Rozwojowego Firmy ZAMKON w Kędzierzynie – Koźlu wraz z przeprowadzeniem projektu badawczego pt. „Stacja Redukcji Ciśnienia i Redukcyjno – Schładzająca” dofinansowanego w ramach Osi Priorytetowej I Innowacje w gospodarce, Działania 1.1 Innowacje w przedsiębiorstwach.
  • Jokey Plastik Blachownia Sp. z o.o. - za umacnianie wizerunku Gminy Kędzierzyn-Koźle w szerokiej przestrzeni gospodarczej poprzez konsekwentny rozwój linii produkcyjnej z ukierunkowaniem na wykorzystanie nowoczesnych technologii, innowacyjnych rozwiązań i zrównoważenie produkcji w ramach  zakończonej inwestycji budowy nowej hali produkcyjnej wraz z nowoczesną infrastrukturą i wysokim standardem kreowania warunków pracy w firmie.

Kategoria "Osobowość":

  • Robert Wencel z Klubu Sportowego "Koziołek" - za realizację misji krzewienia kultury opartej na poszanowaniu tradycji, wartościowanie aktywności fizycznej oraz realizację projektów edukacyjnych, rekreacyjnych i sportowych skierowanych do mieszkańców Kędzierzyna-Koźla.

Kategoria "Działalność Społeczna":

  • Zofia Szopińska-Wisła i Fundacja „Bądź Człowiekiem” - za niewymiernie ważną realizację misji pomocy potrzebującym, efektywne prowadzenie i rozwijanie działalności Fundacji "Bądź Człowiekiem", wypracowanie wysokiego wskaźnika przychodu z tytułu pozyskiwania wpłat 1 procent podatku.

Kategoria "Debiut Roku":

  • Stowarzyszenie na rzecz dzieci i młodzieży "Chcieć Więcej" i Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Uśmiech Dziecka” - za odwagę i umiejętność przekształcenia idei w działanie, otwarcie i ambitne rozwijanie działalności przedszkola dla dzieci z wysokim sprzężeniem niepełnosprawności, będące odpowiedzią na potrzeby najmłodszych oraz ich bliskich.

Nagroda Specjalna:

  • Paweł Maślona - za całokształt osiągnięć, wyróżniony film „Atak Paniki” i wspieranie wizerunku Kędzierzyna-Koźla w obszarze kultury i sztuki, w podziękowaniu za sentyment do miejsca, w którym kształtowała się dojrzałość reżyserska, z wyrazami uznania dla sukcesywnej realizacji pasji oraz uznany w kraju i poza jego granicami debiut reżyserski.

Nagroda Mediów:

  • Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu - za efektywne wykorzystanie mediów społecznościowych w procesie budowania dobrej marki instytucji, ambitnej realizacji złożonych celów i poszerzaniu grona zaangażowanej w dialog i współpracę społecznej grupy przyjaciół schroniska. Laureata wskazali przedstawiciele: Radia Park, Nowej Gazety Lokalnej, portalu KK24, Dobrej Gazety i Telewizji Kędzierzyn-Koźle.

W składzie komisji, obok prezydent Sabiny Nowosielskiej, przewodniczącej Kapituły, znaleźli się: Brygida Kolenda-Łabuś (Związek Międzygminny "Czysty Region"), Wiesław Urych (Ceratitz), Rafał Olejnik (Klinika Nova), Alicja Górska i Mariola Szymańska (KKPP).

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Najbliższe wydarzenie

Brak nadchodzących wydarzeń

Brak nadchodzących wydarzeń

Pokaż panel załatw sprawę
Pokaż panel Facebook
Pokaż panel YouTube
Show Instagram panel