Biuletyn Informacji Publicznej

Liga pływacka ruszyła

29.11.18

Za nami I runda miejskiej ligi pływackiej. Podczas zawodów rozegranych w Zdzieszowicach nasze miasto reprezentowała silna i liczna ekipa MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle, która wywalczyła pokaźną liczbę medali.

W kategorii amatorów nasi pływacy zdobyli dziewięć krążków. Na dystansie 25 m stylem dowolnym Diana Emerling zajęła pierwsze miejsce, Milena Górka była dziewiąta, a Łukasz Kałamaga siódmy.
Na dystansie 50 m w tym samym stylu Angelika Mikołajek uplasowała się na drugim miejscu, a Julia Samsel była trzecia. Wśród chłopców najlepiej spisał się Jan Rapiejko, który stanął na najwyższym stopniu podium. Kolejne miejsca również należały do naszych pływaków: Tomasz Budz był drugi, Olivier Zajczyk trzeci, Mateusz Górka czwarty, Łukasz Gucwiński piąty i Michał Kałamaga szósty.

Na dystansie 50 m stylem klasycznym bezkonkurencyjni okazali się Jan Rapiejko i Tomasz Budz, którzy wywalczyli złote medale. Srebro padło łupem Oliviera Zajczyka, Mateusz Górka był czwarty, Michał Kałamaga piąty, a Łukasz Gucwiński siódmy.

W kategorii zawodowców MUKS WOPR zdobył dwa srebrne medale. Na dystansie 50 m stylem dowolnym drugie miejsce zajęła Zofia Rapiejko, Julia Guziak, Natalia Bajer, Janusz Osipa zajęli ósme miejsca, a Kajetan Gancarz był 11. Zofia Rapiejko na drugim stopniu podium stanęła także w konkurencji 50 m stylem klasycznym. Kolejne miejsca zajęli Natalia Bajer i Kajetan Gancarz (szóste), Natalia Guziak (siódme) oraz Jan Osipa (ósme).

Zawodnicy zdobywali medale i punkty w swoich kategoriach wiekowych. Wszyscy są wychowankami trenera Bogdana Stańczyka.