Królowa sportu w Kędzierzynie-Koźlu ma się bardzo dobrze, a młodzi lekkoatleci z naszego miasta regularnie brylują w regionie. Podczas mistrzostw województwa zawodnicy MMKS zdobyli liczne medale potwierdzając wysoki poziom szkolenia.
Największe powody do dumy przynieśli młodzicy, którzy podczas Mistrzostw Województwa Młodzików w Opolu wywalczyli aż 11 medali. Złote medale zdobyli Gabriela Wachulec w pchnięciu kulą, Tymoteusz Brzoska w rzucie oszczepem oraz Łucja Smaga w rzucie młotem. Brzoska dołożył również srebro w biegu na 110 m przez płotki, wyprzedzając o zaledwie 0,04 sekundy klubowego kolegę Jakuba Jastrząbka. Jastrząbek znakomicie zaprezentował się także w wieloskoku, zdobywając srebro i ustanawiając rekord życiowy. Świetnie spisały się również miotaczki w rzucie dyskiem: Marta Kałwak zdobyła srebro, a Gabriela Wachulec brąz. W rzucie młotem kolejne medale dołożyli Igor Skoberla, Michał Moskal i Marta Kałwak. Bardzo blisko podium była także Maja Marek, która dwukrotnie zajmowała czwarte miejsca. Wartościowe wyniki osiągnęli również Emilia Kloc, Julia Kapica oraz junior młodszy Kacper Jastrząbek, który dzięki rezultatom 6.30 m w skoku w dal i 1.75 m w skoku wzwyż znajduje się obecnie w ścisłej krajowej czołówce.
Kilka dni później przyszły kolejne znakomite wiadomości z mistrzostw województwa w kategoriach U12 i U14. Młodsi zawodnicy MMKS wrócili z Opola z czterema medalami. Bohaterem zawodów został Wiktor Brzoza, który wygrał skok wzwyż i wywalczył awans do finału krajowego programu Lekkoatletyka dla Każdego we Włocławku. Do złota dołożył również brąz w biegu na 60 metrów. Drugie złoto dla MMKS zdobył Cyprian Malisz w biegu na 300 metrów, a brązowy medal wywalczyła Mia Bierdzio w skoku w dal. Bardzo dobrze zaprezentowali się także pozostali młodzi zawodnicy, którzy wrócili z zawodów z nowymi rekordami życiowymi.
Trener Andrzej Saczko podkreśla świetną pracę całego zespołu i dziękuje dyrekcji, rodzicom oraz społeczności PSP 12 za wsparcie w szkoleniu młodych lekkoatletów.
