Prace nad koncepcją odrestaurowania zabytkowego lamusa na Wzgórzu Zamkowym nabierają tempa. Aby dopracować szczegóły przedsięwzięcia eksperci przygotowujący dokumentację po raz kolejny odwiedzili Kędzierzyn-Koźle.
W spotkaniu z projektantami uczestniczyli pracownicy Muzeum Ziemi Kozielskiej oraz prezydent Sabina Nowosielska. Rozmawiano o postępach w przygotowywaniu opracowań, jak i pomysłach na przyszłe wykorzystanie tej wyjątkowej przestrzeni. Celem jest stworzenie miejsca, które nie tylko zachowa swój historyczny charakter, ale także zyska nowe funkcje, pozwalające na organizację atrakcyjnych ekspozycji i wydarzeń.
Przygotowywana koncepcja będzie podstawą do opracowania projektu technicznego, który umożliwi realizację inwestycji w kolejnych latach.
