Biuletyn Informacji Publicznej

Ratownicy rywalizowali na krytej pływalni

08.11.17

Po 15 latach do Kędzierzyna Koźla ponownie zjechali ratownicy z całej Polski, by wziąć udział w finale Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym. Ponad 150 ratowniczek i ratowników z 13 klubów rywalizowało w sześciu konkurencjach i sztafecie o 40 kompletów medali. Kędzierzyn-Koźle reprezentowały dwa kluby sportowe MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle i Oddział Rejonowy WOPR.

Nasi ratownicy wywalczyli łącznie 11 medali, w tym dwa w sztafetach i kilkanaście miejsc punktowanych. Jest to najlepszy wynik w historii ratownictwa wodnego w Kędzierzynie-Koźlu. W konkurencji 100 m z przeszkodami i 50 m holowanie manekina dwa złote medale zawisły na szyi Wojciecha Osowskiego. Dominik Ostrowski wywalczył złoto i brąz w konkurencji 200 m z przeszkodami oraz brąz w 100 m holowanie manekina. W konkurencji 200 m z przeszkodami dwa brązowe medale zdobyła Aleksandra Tkacz. W konkurencji 100 m z przeszkodami srebro padło łupem Macieja Matyjaska, a brąz wywalczyła Joanna Czok.

Bardzo dobrze spisały się sztafety 4 x 50 m z przeszkodami. Ratowniczki w składzie Aleksandra Lisowska, Joanna Czok, Gabriela Smolińska i Aleksandra Tkacz zdobyły srebrny medal, a ekipa chłopców z Dominikiem Ostrowskim, Michałem Sowiżdrzałem, Markiem Steierem i Maciejem Matyjaskiem uplasowała się na najniższym stopniu podium. Druga sztafeta ratowniczek w składzie: Aleksandra Leszczyńska, Alicja Waszczuk, Julia Misiec i Paulina Reszczyńska zajęła siódme miejsce.

OR WOPR reprezentowali: Wojciech Osowski, Maciej Wręczycki , Michał Barnuś i Sławek Wilkowski. Pozostałych 14 zawodników reprezentowało MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle, w którego składzie, oprócz zdobywców medali, byli także Maciej Leszczyński i Tobiasz Gall.

Ostatnim akordem tegorocznych zmagań będą zimowe mistrzostwa Polski w Szczecinie.