Biuletyn Informacji Publicznej

RTS Odra Kędzierzyn-Koźle zwycięża w Czechach

30.09.16

Zaproszenie do Petrkovic było pokłosiem turnieju „Gol nad Odrą”. O ile w Kędzierzynie-Koźlu zespół Wojciecha Prajsa zremisował z FC Petrkovice 0:0, o tyle w turnieju z okazji 80-lecia klubu piłkarskiego z przedmieść Ostrawy kozielscy piłkarze nie pozostawili gospodarzom złudzeń, kto jest lepszy.

W turnieju U-10 drużyny zostały podzielone na trzy grupy eliminacyjne. Tylko ich zwycięzcy walczyli o zwycięstwo w turnieju. Mecze trwały 15 minut, bez zmiany stron.

TJ Sokol Hat – RTS ODRA 1:3
Przez pierwsze minuty gry oba zespoły badały swoje umiejętności. Okazało się, że podopieczni Wojciecha Prajsa są zdecydowanie lepsi technicznie, a także grają bardziej zespołowo. Pierwszego gola dla kędzierzynian strzelił Paweł Klemenz. Chwilę później szarżujący na bramkę gospodarzy Mateusz Rokosz został ścięty równo z trawą i arbiter spotkania wskazał na „wapno”. Skutecznym strzelcem drugiego gola dla przyjezdnych okazał się sam poszkodowany. Na 3:0 podwyższył Kuba Huzar i bramka dla gospodarzy w końcówce meczu nie miała już większego znaczenia.

RTS ODRA – TJ Sokol Silherovice 1:0
Spotkanie to było najsłabsze w wykonaniu podopiecznych Wojciecha Prajsa w całym turnieju. Ważne, że zostało wygrane. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Maciek Nowak.

RTS ODRA – FC Hlucin 3:1
W początkowej fazie meczu Czesi z impetem ruszyli do przodu. Zaowocowało to golem w czwartej minucie gry. Niezrażeni takim obrotem sprawy piłkarze z ulicy Chrobrego odpowiedzieli golem Jana Fiałkowskiego z rzutu wolnego, a chwilę później ten sam zawodnik zdobył drugą bramkę po kąśliwym strzale z dalszej odległości. Fiałkowski zdobył także trzeciego gola w tym meczu, ustalając wynik meczu i uzyskując klasycznego hat-tricka. Jak powiedział nam trener Wojciech Prajs, był to najlepszy mecz tego zawodnika w ostatnim czasie. Zwycięstwo to oznaczało, że piłkarze U-10 Odry Kędzierzyn-Koźle zagrają o medale.

W fazie finałowej zmierzyły się ekipy Odry, FC Petrkovice i Banika Ostrawa.
RTS ODRA – FC Petrkovice 3:0
W tej fazie rozgrywek poprzeczka była zawieszona zdecydowanie wyżej. Pierwszego gola ekipa z Kędzierzyna-Koźla zdobyła chwilę po rozpoczęciu gry po błędzie bramkarza gospodarzy. Szczęśliwym strzelcem okazał się Paweł Klemenz. Akcja kędzierzynian, po której padł gol na 2:0, to klasyczna „klepka”, a akcję wykończył Jan Fiałkowski. W końcówce meczu na 3:0 trafił ten sam zawodnik strzałem lewą nogą.

RTS ODRA – Banik Ostrawa 1:1
Pierwszego gola strzelili piłkarze z Ostrawy po mocnym uderzeniu z dystansu. Kolejne minuty meczu to dalszy ostrzał bramki kędzierzynian. Michał Bednarek spisywał się jednak bezbłędnie w bramce, ratując swój zespół przed utratą kolejnych goli. Końcówka spotkania należała do ekipy z Kędzierzyna-Koźla. Po jednym z kontrataków wyrównującego gola zdobył Mateusz Rokosz i podopiecznym Wojciecha Prajsa przyszło czekać na wynik ostatniego meczu pomiędzy gospodarzami turnieju a Banikiem Ostrawa.

Piętnaście minut później w meczu FC Petrkovice – Banik Ostrawa padł remis 2:2, co dało historyczne zwycięstwo piłkarzom Odry Kędzierzyn-Koźle w turnieju międzynarodowym w kategorii U-10. Najlepszym bramkarzem został wybrany Michał Bednarek, a Jan Fiałkowski zdobył tyle samo bramek (pięć)  co zawodnik, który został uznany najlepszym strzelcem.

Odra Kędzierzyn-Koźle zagrała w składzie: Michał Bednarek, Miłosz Kosmal (bramkarze), Jan Fiałkowski, Paweł Klemenz, Mateusz Rokosz, Maciej Nowak, Jakub Huzar, Olivier Wołowski, Filip Szostak, Aleksander Dudek, Mateusz Mielimączka, Natan Skubański, trener Wojciech Prajs.