Biuletyn Informacji Publicznej

Ruszył nowy sezon OK bike!

01.06

Na ulice Kędzierzyna-Koźla wróciły miejskie rowery. 1 czerwca rozpoczął się nowy sezon OK bike! Do dyspozycji mieszkańców jest 70 rowerów rozlokowanych na 14 stacjach. Wystarczy minuta, aby wypożyczyć dwa kółka i ruszyć w drogę.

Zasady korzystania nie zmieniają się. Bezpłatnie rower można wypożyczyć na 20 minut. Zanim jednak rozpoczniemy sezon, warto zalogować się na swoim koncie użytkownika i sprawdzić jego stan. Powinno na nim znajdować się minimum 10 zł, aby móc skorzystać z systemu. Podobnie jak w zeszłym roku, rowery można wypożyczać za pomocą aplikacji mobilnej i terminala - wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami. Po wynajęciu jednośladu następuje zwolnienie elektrozamka i można rozpocząć przejażdżkę.

– Od kilku sezonów w Kędzierzynie-Koźlu działa system wypożyczalni miejskich rowerów. Statystyki pokazują, że cieszą się one dużym zainteresowaniem i korzysta z nich coraz więcej osób. Cieszymy się, że wśród naszych mieszkańców zapanowała moda na zdrowy i aktywny tryb życia – podkreśla prezydent Sabina Nowosielska.

W tym roku z rowerów możemy korzystać przez pięć miesięcy – od początku czerwca do końca października. Za obsługę OK bike! odpowiada Nextbike Polska, największy w naszym kraju operator wypożyczalni rowerów miejskich. Przed startem sezonu jednoślady zostały zdezynfekowane,  a czynności te będą regularnie powtarzane po uruchomieniu systemu.

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Najbliższe wydarzenie

Brak nadchodzących wydarzeń

Brak nadchodzących wydarzeń

Pokaż panel załatw sprawę
Pokaż panel Facebook
Pokaż panel YouTube
Show Instagram panel