Biuletyn Informacji Publicznej

Udany występ młodych ratowników

14.06.17

Zorganizowane we Wrocławiu mistrzostwa Polski w ratownictwie wodnym okazały się owocne dla sportowej drużyny ratowników MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle. W stolicy Dolnego Śląska wywalczyli oni trzy medale oraz kilkanaście punktowanych miejsc.

W mistrzostwach wzięło udział 150 zawodników, w tym krajowa czołówka przygotowująca się do wrześniowych światowych igrzysk sportowych „The World Games Wrocław 2017”.

W konkurencji 100 m z przeszkodami srebro zdobył Maciej Matyjasek, a brąz Maciej Leszczyński. Na najniższym stopniu podium w konkurencji 50 m holowanie manekina stanął Dominik Ostrowski, piąty był Maciej Matyjasek, szósty Maciej Leszczyński, a dziesiąty Michał Sowiżdrzał. W konkurencji 200 m z przeszkodami Dominik Ostrowski zajął piąte miejsce, Gabriela Smolińska dziewiąte, a Tobiasz Gall był dziesiąty. W konkurencji 100 m ratownik Michał Sowiżdrzał zajął bardzo dobre szóste miejsce, tuż za nim uplasował się Maciej Leszczyński, a dziesiąty był Maciej Matyjasek. W konkurencji 100 m ratowanie kombinowane o podium otarł się Dominik Ostrowski, a Aleksandra Lisowska zajęła dziesiąte miejsce. Ta sama zawodniczka w najtrudniejszej konkurencji mistrzostw - 200 m super ratownik – była dziewiąta.

Młodzi ratownicy dobrze wypadli także w konkurencjach sztafetowych. Drużyna chłopców w konkurencji 4x50 m znalazła się tuż za podium, a w rzucie liną była szósta i ósma. Z kolei dziewczęta na dystansie 4x25 m były siódme. W klasyfikacji drużynowej MUKS WOPR zajął szóste miejsce. W składzie reprezentacji naszego miasta wystartowali również: Aleksandra Tkacz, Julia Misiec, Aleksandra Leszczyńska, Paulina Reszczyńska, Dawid Adamczyk, Marek Steier. Ekipie towarzyszyli trenerzy Piotr Pietrzyk i Jędrzej Janyk. Wyjazd na mistrzostwa był możliwy dzięki dotacji z gminy Kędzierzyn Koźle.