Srebro dla polskich siatkarzy w Paryżu. Biało-Czerwoni zdobyli historyczny medal Igrzysk Olimpijskich. W narodowej reprezentacji nie brakowało kędzierzyńsko-kozielskich akcentów.
Ogromne gratulacje należą się dla Kamila Semeniuka. "Chłopak z Pogorzelca", który jest dziś jednym z filarów kadry, nie tylko stawiał swoje pierwsze sportowe kroki w miejskich klubach młodzieżowych, ale również przyczynił się do największych sukcesów ZAKSY w Lidze Mistrzów. Dziś z powodzeniem rywalizuje w prestiżowej lidze włoskiej.
Szczególnie dumni możemy być także z pochodzącego z naszego miasta Adama Swaczyny, który był członkiem sztabu szkoleniowego. Na igrzyskach wystąpiło również wielu siatkarzy, którzy w przeciągu swojej kariery związani byli z ZAKSĄ. Obecnie są to Bartosz Kurek i Marcin Janusz, a w poprzednich sezonach w koszulce "Trójkolorowych" występowali Jakub Kochanowski, Norbert Huber, Paweł Zatorski, Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek i Mateusz Bieniek. Nie wolno także zapomnieć o selekcjonerze Nikoli Grbiciu i trenerze przygotowania motorycznego Piotrze Pietrzaku.
FOTO: Piotr Skraba // facebook
p | w | ś | c | p | s | n |
---|---|---|---|---|---|---|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
Events of the day 7 Wrzesień 2025 (niedziela)
|
8
|
9
|
10
|
11
|
Events of the day 12 Wrzesień 2025 (piątek)
|
Events of the day 13 Wrzesień 2025 (sobota)
|
14
|
15
|
16
|
17
|
18
|
Events of the day 19 Wrzesień 2025 (piątek)
|
Events of the day 20 Wrzesień 2025 (sobota)
|
Events of the day 21 Wrzesień 2025 (niedziela)
|
22
|
23
|
24
|
25
|
Events of the day 26 Wrzesień 2025 (piątek)
|
27
|
28
|
29
|
30
|