Biuletyn Informacji Publicznej

Wysoka forma pływaków z Kędzierzyna-Koźla

29.11.16

Choć startowali w tym roku na wielu zawodach, nie mają zadyszki. Pływacy z Miejskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego Kędzierzyn-Koźle nie zwalniają tempa i odnoszą kolejne sukcesy. Podczas ostatnich startów zdobyli worek medali.

Na Ogólnopolskim Sprawdzianie Wszechstronności i Wytrzymałości Stylowej w Opolu na szyjach kędzierzyńskich pływaków zawisło łącznie dziewięć krążków. Zawodnicy startowali w następujących konkurencjach: 200 m st. zmiennym, 400 m st. dowolnym dla rocznika 2005 oraz 200 m st. zmiennym oraz 800 m st. dowolnym dla roczników 2004 i starszych.

Wśród trzech złotych medali dla MMKS-u dwa padły łupem Kamila Gohli, a jeden Wojciecha Ostrowskiego. Dwa srebrne krążki wywalczył Maciej Leszczyński. Brązowymi medalistami zostali Jagoda Muszyńska, Kamil Kania (dwukrotnie) oraz Marcin Wręczycki. Dwa razy tuż za podium kończył Jan Bartoszek. Opolskie zawody były preeliminacją do Drużynowych Mistrzostw Polski w kategorii 12 i 13 lat, które odbędą się będą wiosną i latem przyszłego roku.

Kolejną imprezą, z której zawodnicy MMKS-u przywieźli medale były Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego w Pływaniu w Bochni. Wystartowało tam czterech reprezentantów Kędzierzyna-Koźla, którzy na co dzień trenują w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu. Zdobyli oni łącznie siedem krążków. Trzy medale w kolorze brązowym zdobył Jarema Stańczyk na dystansach 50, 100 i 200 m st. klasycznym. Dwa krążki wywalczyła Paulina Budzińska – srebro na dystansie 100 m klasykiem i brąz na dystansie 200 m st. dowolnym. Po jednym brązowym medalu dołożyli: Wojciech Moryl na dystansie 200 m st. motylkowym oraz Jakub Wasiuk na dystansie 1500 m st. dowolnym.

Kędzierzyńscy pływacy zdobyli też gród Kraka. Podczas ogólnopolskich zawodów pływackich zorganizowanych z okazji 110-lecia Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków wywalczyli oni aż dziewięć krążków.

W imprezie wzięło udział 228 zawodniczek i zawodników z 26 klubów. Reprezentacja MMKS-u Kędzierzyn-Koźle składała się z siedmiorga pływaków, trenujących na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu. W gronie medalistów znaleźli się: Mikołaj Kempa (złoto na dystansie 400 m st. dowolnym i srebro na dystansie 200 m st. motylkowym), Wojciech Moryl (złoto na dystansie 200 m st. motylkowym i srebro na dystansie 200 m st. zmiennym), Marta Nowak (złoto na dystansie 200 m st. klasycznym oraz brąz na dystansie 200 m st. zmiennym), Anna Kempa (złoto na dystansie 100 m st. klasycznym i piąte miejsce na dystansie 400 m st. dowolnym), Paulina Budzińska (srebro na dystansie 200 m st. klasycznym), Jarema Stańczyk (srebro na dystansie 100 m st. klasycznym) oraz Jakub Wasiuk (srebrny medal w sztafecie 4x100 m st. dowolnym dla SMS Oświęcim oraz piąte miejsce na dystansie 400 m st. dowolnym).

Najbliższe zawody, na których będzie można zobaczyć zawodników MMKS-u, odbędą się 10 i 11 grudnia w Kędzierzynie-Koźlu.