Zachęcamy mieszkańców, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, lokalnych liderów, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie, właścicieli i zarządców nieruchomości, parafie, instytucje samorządowe i państwowe oraz wszystkich zainteresowanych do zgłaszania swoich pomysłów lub propozycji zadań rewitalizacyjnych.
Wpisanie Państwa projektu w powstający dokument otwiera drogę do ubiegania się w kolejnych latach o środki z Unii Europejskiej na jego realizację.
Kartę projektu można pobrać na stronie http://www.kedzierzynkozle.pl/strona/rewitalizacja-miasta i wysłać na adres rewitalizacja@kedzierzynkozle.pl.
W Domu Kultury „Chemik” odbyło się już wstępne spotkanie dotyczące rewitalizacji. Instytut Badawczy IPC z Wrocławia przedstawił na nim wyniki przeprowadzonych badań, na podstawie których wytypowano obszary zdegradowane, wymagające zmian. Obejmują one tereny na osiedlach Azoty, Blachownia, Kłodnica, Pogorzelec, Stare Miasto i Śródmieście.
Jeśli sprawy miasta i jego zdegradowanych obszarów nie są Państwu obojętne, zarezerwujcie czas 20 lub 21 lipca na udział w warsztatach służących wypracowaniu wizji i celów rozwoju obszarów objętych Programem rewitalizacji miasta Kędzierzyn-Koźle. O szczegółach będziemy informować niebawem.
Działajmy wspólnie. Wygrajmy razem nasze miasto!