Ostatnia zbiórka elektroodpadów zorganizowana przez "Czysty Region", na początku czerwca cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla już w najbliższy czwartek (29.07) będą mieli kolejną szansę na to, by wymienić stary sprzęt AGD i RTV na sadzonki i nasiona.
Akcja jest wynikiem współpracy Związku Międzygminnego "Czysty Region" z Enviropol PL Sp. z o.o. oraz Organizacją Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego ASEKOL. Tym razem odbędzie się ona w Koźlu przed Urzędem Miasta na Placu Rady Europy już w najbliższy czwartek (29.07) w godz. od 16:00 do 19:00.
W ramach akcji odbędzie się wymiana sprzętu elektrycznego i elektronicznego na sadzonki drzew i nasiona łąki kwietnej: za jeden mały elektroodpad (jak drukarka, monitor, mikrofalówka, odkurzacz, komputer, telewizor, laptop, elektronarzędzia itp.) lub 30 sztuk baterii będzie można otrzymać jedną sadzonkę drzewa. Natomiast większe „elektrograty” (lodówka, pralka, kuchenka, telewizor powyżej 42 cali itp.) wymienimy na aż 3 sadzonki. Tych, którzy zebrali sporo starych, niepotrzebnych już urządzeń, na pewno zainteresuje wiadomość, że 2 sadzonki można wymienić na paczkę nasion rodzimej łąki kwietnej.
Zgodnie z regulaminem akcji dostępnym na stronie www.czystyregion.pl, jedna osoba może otrzymać maksymalnie 3 sadzonki i 1 paczkę nasion łąki kwietnej (bez względu na ilość oddanych surowców).
Celem wydarzenia jest zachowanie i ochrona środowiska naturalnego i wspieranie efektywnego gospodarowania zasobami poprzez propagowanie idei sadzenia drzew, zakładania łąk kwietnych oraz selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i recyklingu.
Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu "Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej województwa opolskiego — etap III" dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Partnerami projektu są Gmina Kędzierzyn-Koźle oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu.
p | w | ś | c | p | s | n |
---|---|---|---|---|---|---|
Events of the day 1 marzec 2025 (sobota)
|
Events of the day 2 marzec 2025 (niedziela)
|
|||||
Events of the day 3 marzec 2025 (poniedziałek)
|
Events of the day 4 marzec 2025 (wtorek)
|
Events of the day 5 marzec 2025 (środa)
|
Events of the day 6 marzec 2025 (czwartek)
|
Events of the day 7 marzec 2025 (piątek)
|
Events of the day 8 marzec 2025 (sobota)
|
Events of the day 9 marzec 2025 (niedziela)
|
10
|
Events of the day 11 marzec 2025 (wtorek)
|
Events of the day 12 marzec 2025 (środa)
|
Events of the day 13 marzec 2025 (czwartek)
|
Events of the day 14 marzec 2025 (piątek)
|
Events of the day 15 marzec 2025 (sobota)
|
Events of the day 16 marzec 2025 (niedziela)
|
17
|
Events of the day 18 marzec 2025 (wtorek)
|
Events of the day 19 marzec 2025 (środa)
|
Events of the day 20 marzec 2025 (czwartek)
|
Events of the day 21 marzec 2025 (piątek)
|
Events of the day 22 marzec 2025 (sobota)
|
Events of the day 23 marzec 2025 (niedziela)
|
Events of the day 24 marzec 2025 (poniedziałek)
|
Events of the day 25 marzec 2025 (wtorek)
|
Events of the day 26 marzec 2025 (środa)
|
Events of the day 27 marzec 2025 (czwartek)
|
28
|
Events of the day 29 marzec 2025 (sobota)
|
Events of the day 30 marzec 2025 (niedziela)
|
31
|