Biuletyn Informacji Publicznej Projekty dofinansowane

Dziewczyny z „Dziewiątki” nieźle kopią

23.11.18
Dziewczyny z „Dziewiątki” nieźle kopią

W Zdzieszowicach odbył się półfinał wojewódzki Igrzysk Dzieci (rocznik 2006 i młodsze) w halowej piłce nożnej dziewcząt. O jedno miejsce premiowane awansem do finału wojewódzkiego walczyły: mistrzynie powiatów krapkowickiego (PSP3 Zdzieszowice) i prudnickiego (PSP Głogówek) oraz wicemistrzynie powiatów głubczyckiego (PSP Lisięcice) i kędzierzyńsko-kozielskiego (PSP nr 9).

W pierwszej kolejce nasze dziewczyny pokonały ekipę z Lisięcic 1-0. Gospodynie turnieju po golu w ostatniej sekundzie wygrały 4-3 z Głogówkiem. W kolejnych meczach Zdzieszowice zwyciężyły 3-1 w meczu z Lisięcicami, a nasze zawodniczki, choć do przerwy przegrywały 0-1, zdołały odwrócić losy spotkania i pokonały Głogówek 2-1.

W ostatniej serii meczów najpierw w meczu Lisięcic z Głogówkiem padł remis 1-1, a w spotkaniu o pierwsze miejsce zawodniczki „Dziewiątki” nie dały żadnych szans gospodyniom, wygrywając pewnie 5-0 i tym samym zyskując awans do najlepszej czwórki w województwie.

W składzie PSP nr 9 wystąpiły: Emilia Szafarczyk, Natalia Matyjasek, Natalia Łukasik, Agata Długosz, Emilia Słowik, Kinga Celi, Wiktoria Bania, Zofia Jaremko, Julia Kosiewicz, Wiktoria Przymuszała. Trener Krzysztof Hańcza.

Kalendarz wydarzeń - Dzieje się!

p w ś c p s n
Events of the day 1 styczeń 2026 (czwartek)
2
3
4
5
6
7
8
9
Events of the day 10 styczeń 2026 (sobota)
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Pokaż panel załatw sprawę
Pokaż panel Facebook
Pokaż panel YouTube
Show Instagram panel