Pierwsze zebranie w nowej siedzibie już za Radą Osiedla Stare Miasto. I choć sama zmiana adresu mogłaby wydawać się jedynie formalnością, tym razem miała wyraźnie uroczysty charakter. Wzięli w nim udział prezydent Sabina Nowosielska oraz przewodniczący Rady Miasta Ireneusz Wiśniewski.
Przedstawiciele mieszkańców pożegnali się z dotychczasowym, ciasnym lokalem przy ulicy Planetorza. Nowa przestrzeń to zupełnie inna jakość. Od teraz do dyspozycji jest przestronny lokal w miejscu dawnej „Studni”, tuż przy Rynku.
W inauguracyjnym spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele rad osiedli współpracujących ze Starym Miastem: z Kłodnicy i Zachodu. Była to okazja nie tylko do omówienia bieżących spraw, ale też do integracji i wymiany doświadczeń.
Oficjalne otwarcie nowej siedziby dla mieszkańców zaplanowano na 8 maja. Wydarzenie zostanie połączone z wystawą prac lokalnych artystek. Organizatorzy liczą, że nowe miejsce szybko stanie się nie tylko centrum działań rady, ale też ważnym punktem na mapie życia społecznego osiedla.
| p | w | ś | c | p | s | n |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
|
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
12
|
13
|
|
14
|
15
|
16
|
17
|
18
|
19
|
Events of the day 20 Wrzesień 2026 (niedziela)
|
|
21
|
22
|
23
|
24
|
25
|
26
|
27
|
|
28
|
29
|
30
|
