Urząd miasta, tak jak i mieszkańcy, na bieżąco analizuje dane dotyczące jakości powietrza. Troska o to, czym oddychamy jest jednym z priorytetów władz Kędzierzyna-Koźla, które podejmują wiele inicjatyw w tym zakresie. W prowadzone działania zaangażowali się także opolscy parlamentarzyści, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (GIOŚ) oraz strona społeczna.
Do tej pory w magistracie odbyło się już kilka spotkań poświęconych jakości powietrza. Przy jednym stole zasiadły władze miasta, parlamentarzyści, przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za środowisko i Komitet Ochrony Powietrza. Efektem tej współpracy jest powstanie roboczego zespołu ekspertów, który ma zbadać, co dokładnie unosi się w powietrzu w Kędzierzynie-Koźlu. Sytuacja epidemiczna w kraju nie przerwała jego pracy.
Od kilku miesięcy specjaliści z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska badają wszystkie dane dotyczące jakości powietrza w mieście. Eksperci ustalają poziom zanieczyszczeń pod kątem benzenu i pyłów zawieszonych. W Kędzierzynie-Koźlu stacjonuje specjalny pojazd wyposażony w nowoczesną aparaturę pomiarową. Zebrane w ten sposób wyniki są dokładnie analizowane i posłużą do przygotowania szczegółowego raportu.
W drugiej połowie września w Kędzierzynie-Koźlu zaplanowane jest kolejne spotkanie przedstawicieli zespołu w sprawie powietrza.
p | w | ś | c | p | s | n |
---|---|---|---|---|---|---|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
6
|
|
7
|
8
|
9
|
10
|
11
|
12
|
13
|
14
|
15
|
16
|
17
|
18
|
19
|
20
|
21
|
Events of the day 22 lipiec 2025 (wtorek)
|
23
|
24
|
25
|
26
|
27
|
28
|
29
|
30
|
31
|