Biuletyn Informacji Publicznej Projekty dofinansowane

Jeszcze więcej autobusów „na wtyczkę”

03.07.25
Jeszcze więcej autobusów „na wtyczkę”

MZK Kędzierzyn-Koźle konsekwentnie inwestuje w nowoczesny i ekologiczny tabor. Jest już pewne, że do miejskiej floty dołączą kolejne autobusy elektryczne! Spółka podpisała umowę na dofinansowanie zakupu dwóch nowoczesnych pojazdów wraz z infrastrukturą ładowania. Wsparcie pochodzi z Funduszy Europejskich dla Województwa Opolskiego.

Nowe autobusy będą ładowane w zajezdni za pomocą stacji typu plug-in, a dodatkowo powstanie ładowarka pantografowa na planowanej pętli przy ul. Królowej Jadwigi. To jednak nie koniec inwestycji. Na kluczowych przystankach w mieście zamontowanych zostanie 10 nowych, elektronicznych tablic informacji pasażerskiej.

Po Kędzierzynie-Koźlu kursują już dwa elektryczne autobusy marki MAN, które wprowadzono w 2022 roku. W 2024 roku podpisano umowę na dwa kolejne pojazdy marki Solaris, a w maju tego roku na następne dwa. Do połowy 2026 roku na ulicach miasta będzie jeździć już sześć „elektryków”, a docelowo osiem.

Kalendarz wydarzeń - Dzieje się!

p w ś c p s n
Events of the day 1 Maj 2026 (piątek)
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Events of the day 23 Maj 2026 (sobota)
24
25
26
27
28
29
30
31
Pokaż panel załatw sprawę
Pokaż panel Facebook
Pokaż panel YouTube
Show Instagram panel