Most na rzece Kłodnicy przejdzie kapitalny remont. Pojawi się na nim także ścieżka pieszo-rowerowa, która połączy Pogorzelec z Kłodnicą i z traktem usytuowanym na wale przeciwpowodziowym. Zanim jednak rozpoczną się prace, wykonawca musi sporządzić projekt inwestycji. Całość będzie kosztować nieco ponad 4,7 mln złotych i powinna się zakończyć na początku 2019 roku. Umowa jest w trakcie podpisywania.
Wybudowana w 1960 roku przeprawa na ul. Wyspiańskiego, będąca dziś w kiepskim stanie, jest także wąskim gardłem rowerowym. To się jednak zmieni. Gmina rozstrzygnęła przetarg na jego remont i rozbudowę o ścieżkę pieszo-rowerową o szerokości 2,5 m. Poprawi to nie tylko komfort przemieszczania się z jednego brzegu rzeki na drugi, ale zwiększy również bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Naprawa i wzmocnienie podpór oraz konstrukcji nośnej mostu będą najdroższą częścią inwestycji.
Wspomniana wyżej ścieżka pieszo rowerowa nie skończy się jedynie na moście. Zostanie ona przedłużona aż do traktu znajdującego się na wale przeciwpowodziowym. W miejscu połączenia obu dróg wykonawca wybuduje także zjazdy, ułatwiające rowerzystom wjazd na nowy ciąg z ul. Wyspiańskiego. Patrząc w kierunku Kłodnicy, po lewej stronie ulicy na odcinku od wału przeciwpowodziowego do znajdującego się dalej przystanku autobusowego pojawi się nowy chodnik. Całość będą oświetlać nowe ledowe latarnie.
p | w | ś | c | p | s | n |
---|---|---|---|---|---|---|
1
|
||||||
2
|
3
|
4
|
Events of the day 5 czerwiec 2025 (czwartek)
|
Events of the day 6 czerwiec 2025 (piątek)
|
Events of the day 7 czerwiec 2025 (sobota)
|
Events of the day 8 czerwiec 2025 (niedziela)
|
9
|
10
|
11
|
Events of the day 12 czerwiec 2025 (czwartek)
|
13
|
Events of the day 14 czerwiec 2025 (sobota)
|
15
|
16
|
17
|
18
|
19
|
20
|
Events of the day 21 czerwiec 2025 (sobota)
|
Events of the day 22 czerwiec 2025 (niedziela)
|
23
|
24
|
25
|
26
|
27
|
Events of the day 28 czerwiec 2025 (sobota)
|
Events of the day 29 czerwiec 2025 (niedziela)
|
30
|